iPhone 7 pil kullanımı göstermeme sorunu

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone 7 pil kullanımı göstermeme sorunu için çözüm önerisi nedir? Şarj kullanım süresini neden göremiyorum? Batarya kullanımı görüntülenmiyor. Pil yüzdesi açılmıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modeli ülkemizde en çok satan modeleriden birdir.  Hatta o kadar ki  nereye gitseniz hangi ortamda olsanız muhakkak bir iPhone modeli ile karşılaşmanız mümkündür. Bu kadar yaygın olan bu telefon modellerinde tabiki sorunlarda bu kadar fazladır diyebiliriz.

iPhone üzerine kurulu bir çok forum ve internet sitesi görebilirsiniz. iPhone kullanıcılarının karşılaştıkları sorunlara çözüm önerileri sunmak için bizde bir haber hazırladık. Sorunumuz ise iOS 10 yazılımı ile alakalıdır.

iPhone 7 pil kullanım seviyesini göstermeme sorunu 

iPhone 7 pil kullanımı göstermeme sorunu

2016 yılında iPhone  7 ile birlikte gelen iOS 10 yazılımında bazı sebeplerden dolayı bazı aksaklıklar yaşanmaya başlanılmıştır. Apple bu yaşanan sıkıntıları giderebilmek için geri dönen şikayetlre göre iOS 10 sürüm güncellemelerinide çok geçmeden yayınlamıştır. Fakat bazı hatalar bu güncellemeler sounucunda dahi giderilememiştir. İşte o hatalardan biri olan iPhone telefonlarda aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içine aldığımız pil yüzdesini göstermeme sorunudur.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Pil yüzdelerini bilmek telefon kullanıcılarını bi yönden rahatlatmaktadır. Çünkü ne kadar şarj sürelerinin kaldığını bilmemek bazı kullanıcıları rahatsız etmektedir. iPhone 7 pil kullanımı göstermeme sorunu İşte bu nedenden dolayı bu haberimizde pil yüzdesi görünmediği zaman nasıl ortaya çıkarabileceğinizi anlatacağız.

Yapmanız gereken yöntem aslında çok kolaydır.  iPhone telefonunuzun şarjı %100 iken tekrar sarj kablonuzu takıp çıkarttığınızda pil yüzdesi tekrar aktif olacaktır. Tabi ki bu yöntem iOS 10 içinde pil yüzdesi seçeneği açık olduğu halde pil yüzdesi görünmemesi durumunda uygulanmaktadır.   


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 01:35

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak