iPhone 7 suya dayanıklı mı? Apple suya karşı garantili değil!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple, iPhone 7 için suya karşı garantili değil ifadesini kullandı! iPhone 7 suya karşı dayanıklı değil mi? Sıvı temasına karşı dayanıklı mı? Kaç dakika suda kalabilir. Kaç metre suda kalabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

iPhone 7 alacak kullanıcılara duyurulur. Apple, iPhone 7 için su geçirmezlik garantisi vermiyor! Yani telefonuma su kaçtı, telefonum yağmurda ıslandı su aldı, telefonum toz aldı, telefonuma su sıçradı su geçti, yağmurlu havada su kaçtı ve iPhone 7 neden su aldı. Bu gibi soruların cevabı yazımızda…

Apple, 7 Eylül’ de tanıttığı iPhone 7 modelleri ilk defa iPhone telefonlarda suya karşı dayanıklı olma özelliğine sahip. Ama Apple, suya karşı dayanıklılık garantisi vermiyor.
 

iPhone 7 suya dayanıklı mı? Apple suya karşı garantili değil!

iPhone 7 suya dayanıklı mı? Apple suya karşı garantili değil!

iPhone 7 suya dayanıklı mı? iPhone 7 sıvı geçirmez mi?

Sony Xperia modellerinde suya karşı dayanıklı söylemi, su geçirmiyor ifadesine dönmüştü. Bunu duyan Xperia kullanıcıları, denemek için su altında fotoğraf ve video çekimine yönelmişti. Cihazı su alan bazı kullanıcılar, doğal olarak Sony müşteri hizmetlerini arayarak şikayette bulundular. Müşteri hizmetleri de topu yetkili servislere attı. Tabi KVK ve Genpa garantili cihazları kullananlarda yetkili servislerin başını ağrıttı. Apple belki de bundan çekinmiş olabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

iPhone 7 tanıtımında 1 metre suda 30 dk kalabilme özelliğine sahip modelin, acaba yağmurlu havada su teması da su kaçmasına neden olabilir mi? Suya dayanıklı bazı marka modellerde, az sayıda olsa da sıvı temasına neden olduğu görülmüştü.

Apple, iPhone 7 ile artık IP67 sertifikasına sahip modelleri çıkarmaya başladı. Bu sertifikalı cihazlar su sıçramasına ve toza karşı dayanıklılık sunmakta. Ama unutmayalım su geçirmez değil! Apple, aynı zamanda zamanla yıpranma nedeniylede su geçirmezlik özelliğinde azalmalar görülebilir ifadesine de yer verdi.

iPhone 7 kullanıcıları, aman su geçirmez diye hava atmaya çalışmayalım bedeli ağır olabilir! 🙂


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 19:09

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir