iPhone 7 VPN ayarları ve VPN programı

Apple' nin iOS telefon modellerinde ücretsiz ve ücretli VPN uygulamaları ile sorunsuz yasaklı sitelere girmek için bazen gerekli ayarlar yapılması gerekebiliyor.

Andronova

iPhone 7 cep telefonda VPN uygulaması ile yasaklı sitelere ya da engellenmiş sitelere sorunsuz şekilde girebilirsiniz. Tabi bu tarz yöntemler bazen cep telefona veya tablete zarar verebiliyor. Nedeni bilinmeyen ya da güvenilir olmayan bazı VPN programları cihaza virüs bulaştırabiliyor. Bazende hacklemeye kapı açabiliyor. Güvenlik zafiyetine neden olan bu programlar kullandıkları teknolojinin yetersiz olmasından kaynaklı cihaza her türlü erişimin yapılmasına neden olabiliyor.

Bazı yararlı gibi görülen çok sayıda yazılımın banka uygulamalaraına erişip yaptığı veya kopyala bir uygulama ile verilere erişim yaptığı biliniyor.

En iyi iPhone VPN programı 

Bu konu için bir önce ki hazırladığımız haberden detaylara ulaşabilirsiniz. Haberin kısayol bağlantısı en altta ilişkili haberler kısmında yer almaktadır. Öneri uygumalar Cyberghost VPN, PurePVN, Spotflux, Zenmate, Opera VPN, TunnelBear, VPN Gate, Windscribe ve Hotspot Shield Free gibi programları deneyebilirsiniz. Ama en önemlisi gerçekten parasız olan Opera uygulaması. 

En iyi VPN programı ya da programlarıücretsiz vpn programıiPhone 7 ücretsiz vpn programıücretsiz vpn uygulaması

Opera VPN uygulaması ücretsiz

Opera VPN, iPhone cep telefondan App Store mağaza uygulamasından indirebilirsiniz. Tam adını yazarak aratıp cihaza indirip deneyebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra telefon ayarlar kısmında “VPN” şeklinde bir seçenek daha açılacak. Yani sanki telefonun bir seçeneği gibi görülecek. 

Opera VPN uygulaması ücretsiz

Opera VPN ayarları

Uygulamayı yükledikten sonra ayarlar da seçenek olarak çıkacak. Bu seçenekte açma kapatma butonu yer alacak. Uygulamanın ayarları iPhone telefonun Ayarlar / Genel / VPN bölümüne girdiğinizde çıkacak. Normalde bu bölümde her hangi bir VPN bulunmamakta.

  • Manuel olarak yapacağınız VPN seçeneği için;
  • “VPN konfigürasyonu ekle” yazısını tıklayarak
  • “Açıklama, sunucu, hesap, parola, sertifika kullan, grup adı, sır, proxy” gibi ayarlayacağınız seçenekler yer almakta

Buraya manuel olarak yazabilirsiniz. Örnek olanlara aşağıdaki görselde bulacaksınız. Tabi kesin bu adresleri kullanın diye birşey önermiyoruz. Sadece örnektir ve önerimiz resmi mağazasından işlem yapılması.

Opera VPN ayarları

Not: VPN uygumalası kurduktan sonra internet yavaşladı ya da internet açılmıyor sorunları için yorum bırakabilirsiniz. Bazen ilgili uygulamasyı sildikten sonra internette giremiyorum diye yazan az da olsa kullanıcı bulunmakta. Uygulama kaldırıldığında diğer ayarlar kontrol edilmeli. Örnek ayarlar kısmında safari açık olduğundan emin olunuz. Burada safari hücresel ağ kapalı olduğundan internete safari ile girilememekte. 


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 05:29

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın