iPhone 7’de Kullanılacak GPU Görücüye Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple kendi işlemcisini tasarlayan ve bunu belli sebeplerdne dolayı dışarıda üreten bir firma ama Apple GPU tarafında kendi çözümünü bulmak yerine farklı firmalardan GPU çözümü alıp kullanmayı tercih etmekte. Bu konuda uzun zamandır bilikte çalıştığı PowerVR firması Apple’a har zaman iPhone’ların çıktığı dönemde ki en hızlı mobil GPU olma özelliği kazanmasını sağlamıştır.

teknik destek

Mobil sektörde yıllardır “konsol seviyesinde oyun deneyimi sunacak” gibi gereksiz bir hayal vardı. Mobil telefonların yapabildikleri ortadayken insanlara konsol seviyesinde “Grafik” deneyimi sunmak bir hayalin ötesine gidememişti. Gidememişti diyoruz çünkü PowerVR GR6500 serisi yeni GPU’larının tanıtımını dün yaparak mobil sektörde fırtınalar kopardı. Dilerseniz öncelikle firmanın 6500 serisi yeni nesil GPU’larının neler yapabildiğini gösterdiği kısa filmi birlikte izleyelim.

LyH4yBm6Z9g#t=265″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu videoya göre PowerVR yıllardır söylenen ve birçok kişi için imkansız olarak görülen konsol seviyesinde oyun deneyimini bizlere iPhone 7 ile birlikte yaşatacak. Apple iPhone 7’de A7 işlemci ve PowerVR G6430 mobil GPU’ya yer verirken yeni nesil GPU’nun en erkenh 2015 yılının ortalarında piyasaya sunulacağı firma tarafından belirtilmekte.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir