iPhone 8 batarya şişmesi

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonda batarya şişmesi nedeniyle ekran gövdeden ayrıldı. Apple tarafından yapılan açıklamada şu an için sorunun nedeni bilinmiyor ve gerekli inceleme yapılıyor.

Sponsorlu reklam

Apple, son etkinliğinde yeni iPhone modelleri ve bazı cihazları tanıttı. Sonrasında ön sipariş tarihini yayınladı. Şu an resmen satışta olan iPhone 8 için az da olsa bazı sorunlar görüldü. Bu sorunların çoğu iOS 11 güncelleme kaynaklı olduğu belirtilirken ön dikkat çeken ise batarya şişmesi

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Pil sorunu için gözler bataryayı üreten LG, Samsung ve Simplo Technologies şirketlerine çevirildi. Apple batarya sorunu için çalışma yaptıklarını incelemenin neticesinde gerekli açıklamanın yapılacağını belirtti.

Sponsorlu reklam

iPhone 8 batarya şişmesi sorunu

iPhone 8 batarya şişmesi sorunu şimdilik Çin, Japonya, Tayvan, Hong Kong, Yunanistan ve Kanada’ da görüldü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Batarya sorunu için gelen şikayetkerde telefonu şarjdayken yaşandığı ve bazı kullanıcılarda ise kutusunu açtıktan sonra yaşandığı söylenmekte.

Batarya şişme sorunu genelde bazı cihazlarda zaman alırken bu şekilde kısa sürede oluşması ve ekranı gövdeden ayırması kullanıcıları biraz tedirgin ediyor. 

iPhone 8 batarya şişmesi sorunu

batarya patlaması

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 12:31

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak