iPhone 8 batarya şişmesi

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonda batarya şişmesi nedeniyle ekran gövdeden ayrıldı. Apple tarafından yapılan açıklamada şu an için sorunun nedeni bilinmiyor ve gerekli inceleme yapılıyor.

Andronova

Apple, son etkinliğinde yeni iPhone modelleri ve bazı cihazları tanıttı. Sonrasında ön sipariş tarihini yayınladı. Şu an resmen satışta olan iPhone 8 için az da olsa bazı sorunlar görüldü. Bu sorunların çoğu iOS 11 güncelleme kaynaklı olduğu belirtilirken ön dikkat çeken ise batarya şişmesi

Pil sorunu için gözler bataryayı üreten LG, Samsung ve Simplo Technologies şirketlerine çevirildi. Apple batarya sorunu için çalışma yaptıklarını incelemenin neticesinde gerekli açıklamanın yapılacağını belirtti.

iPhone 8 batarya şişmesi sorunu

iPhone 8 batarya şişmesi sorunu şimdilik Çin, Japonya, Tayvan, Hong Kong, Yunanistan ve Kanada’ da görüldü.

Batarya sorunu için gelen şikayetkerde telefonu şarjdayken yaşandığı ve bazı kullanıcılarda ise kutusunu açtıktan sonra yaşandığı söylenmekte.

Batarya şişme sorunu genelde bazı cihazlarda zaman alırken bu şekilde kısa sürede oluşması ve ekranı gövdeden ayırması kullanıcıları biraz tedirgin ediyor. 

iPhone 8 batarya şişmesi sorunu

batarya patlaması


Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 12:31

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.