iPhone 8 en ucuz fiyata nereden alınır

media 8335

iPhone 8 ve iPhone 8 plus en ucuz fiyata nereden alınır? Apple, iPhone 8 Türkiye satışına başladı. Türkiye satış fiyatı hayli yüksek olan yeni iPhone' nun yurtdışı fiyatları çok daha uygun.

teknik destek

Teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 8 ve 8 Plus nihayet piyasaya sürüldü. Şuanda büyük bir sevkiyat ile ülkelerdeki raflarda yerini almaktadır. Her yeni telefon çıktığında ise ülkemizdeki fiyatı merak konusu olmakta. iPhone 8 ve 8 Plus yine dünyada en pahalı satış rakamını ülkemizde sergileyecek. Bu nedenle de iPhone 8 ve 8 Plus en ucuz nereden alınır merak edilmekte.

iPhone 8 Türkiye fiyatı

iPhone 8 ülkemizde ön sipariş olarak 4199TL üzerinden satışa sunuldu. iPhone 8 Plus ise 4799TL’den ön sipariş alınmakta. Fiyatlara bakıldığında oldukça yüksek tutarlar karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca yurt dışında telefonun ne kadara satıldığı merak konusun olmakta.

iPhone 8 yurtdışı fiyatı

iPhone 8 64GB versiyonu üzerinden yapılan bir araştırma ile hangi ülkede ne kadar satışa çıkacağı belli oldu. En ucuz iPhone 8 ise Amerika’da satışa sunuluyor. Ülkemizde 4199TL olan cep telefonu Amerika’da 699 dolar üzerinden satılmakta. Günümüzde doların 3,70TL civarlarında olduğu düşünüldüğünde telefon Amerika’da 2.586,30TL’ye satılmakta.

Amerika’dan sonra en ucuz Japonya’da 709 dolarak satılmakta. Türkiye’de satış fiyatı 1172 dolar ve Türkiye’den sonra en pahalı olan ülke ise 1259 dolar ile Brezilya gelmekte. Amerika’dan cep telefonu alma şansınız varsa oldukça büyük tasarruf edebilirsiniz. Ancak telefonunuzu Türkiye’ye geldiğininiz de pasaportunuza kayıt ettirmeniz gerekecektir. Yurt dışından gelen telefon pasaport ile kayıt edildikten sonra kullanıma açılacak ve sorunsuz bir şekilde cep telefonunuzu kullanabileceksiniz.

iPhone 8 en ucuz fiyata nereden alınır


Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 12:29

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın