iPhone 8 FaceTime 3D kamera ile gelebilir!

Andronova

Apple, iPhone 8 cep telefonunda 3D ve yüz tanıma özelliğine sahip kamera kullanabilir. Ön kamerada FaceTime bazı yenilikler ile gelebilir. Göz tarama ve yüz algılama özellikleri yer alabilir!

Söylentilere göre iPhone 8‘ in ön kamerasında derinlik algılama ve 3D özelliğine sahip olacak. Bu yenilikle arttırılmış gerçeklik ve her türlü gelişimleri beraberinde getirebilir.

Apple, kamerada PrimeSense algoritmalarını kullanabileceği belirtiliyor. Kullanılacak 3D ise sistemde oyunlarda karakterlerin yüz görünümü kullanıcısı ile değiştirilebilir bir Teknoloji kullanılabilir.

Eğer söylentiler gerçek olacaksa yeni iPhone’ de Surface benzer bir yüz Teknolojisi kullanabilir. Aynı Windows 10′ da olduğu gibi kullanıcı yüz algılama ile cihaz aktif hala gelecek.

iPhone 8 özellikleri

iPhone 8 özellikleri

iPhone 8 ön kamerasında 3D Teknolojisi kullanılabilir!

iPhone 8 3D yüz algılama kamera

Yeni iPhone ile Touch ID özelliğinden vazgeçilebilir. Yerine akıllı yüz tanıma ve göz tarama özellikleri gelebilir.

Önemli analistlerden biri olan Ming – Chi Kuo, iPhone 8 için çerçevenin oranı neredeyse sıfıra yakın bir değere sahip olabileceği ve Touch ID olduğu alanı fonksiyon alanları olarak kullanılabilir görüşünde. Aynı zamanda bu alanda yüz tanıma teknolojisi ve kızılötesi sensöre sahip FaceTime kamerada kullanılabilir.

Ming – Chi Kuo’ nun bir diğer tahmini de ön kameranın sadece ekran kilidi için gelmeyeceği ve çok amaçlı olacağı tahmininde bulundu.

iPhone 8 FaceTime 3D kamera ile gelebilir!


Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 10:27

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir