iPhone 8 iPhone X DFU moda nasıl alınır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple' nın yeni akıllı cep telefonları iPhone 8, Plus ve iPhone X modellerinde DFU mod nasıl açılır ve DFU moddan nasıl çıkılır detaylı olarak anlattık. Her hangi sorunda müşteri hizmetleri…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’ ın yeni akıllı telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X‘ i tanıttı. Özellikle X modellinde dikkat çeken Home Butonu ve TouchID’ nin olmaması. Bu durum Apple’ nin dolaylı olarak DFU (Device Firmware Upgrade) moda almak için yeni fonksiyon atamasına neden oldu.

Peki iPhone X’ de DFU mod da nasıl alınır? Aşağıdaki adımlarla hem iPhone 8 hemde iPhone X için işlem yapabilirsiniz. 

iPhone X DFU moda alma ve yazılım yükleme

Yazılım güncelleme ya da yazılımla cihaz sıfırlama için bilgisayarınızda iTunes programı yükleyiniz. Telefonu kapatıp USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlayınız. iPhone X için “güç” tuşuna basılı tutunuz. Apple logosu geldiğinde hemen “ses kısma” tuşuna basılı tutunuz. Tahmini ses tuşuna 5 sn kadar basılı tutunuz. İşlem başarılı ise iTunes’ de kurtarma ekranı gelecektir. 

iTunes yazılımında daha önce alınan yedeği geri yükleme ve sıfırdan yazılım yükleme adımlarını görebilirsiniz. Yazılım yükleme seçeneği “iPhone’ a geri yükle” butonuna basarak ilgili talimatı takip ediniz.

iPhone 8 iPhone X DFU moda nasıl alınır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için DFU moda alma

Apple, iPhone X modelinde Home butonunu kaldırdı ama iPhone 8 ve Plus modelinde kaldırmadığı için DFU mod diğer modellerinde olduğu gibi cihaz kapalıyken “Güç” ve “Home” tuşlarına aynı anda basarak yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli. İşlem bittiğinde otomatik olarak DFU moddan çıkacaktır. www.andronova.net

Uyarı: Her hangi bir yanlış işlemde cihazın açılmama gibi durumları için sorumluluk kullanıcıya aittir. Bundan dolayı isterseniz uzman desteği alabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 13:50

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak