iPhone 8, LCD ve OLED ekran modelleri ile geliyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

iPhone 8, LCD ve OLED ekranı ile 3 ayrı model olarak geliyor. Bu bilgi net olmasa da büyük olasılık olarak düşünülüyor. Yeni iPhone Eylül ya da Ekim gibi tanıtımı yapılabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 8 için yayınlanmış olan, yeni bir rapor haberine göre ikisi de LCD ekrana sahip olacak biçimde, 3 ayrı iPhone modelini piyasaya sunmayı düşünüyor. Ayrıca cihaz, 3 ayrı rengiyle de farklılık yaratmayı planlıyor.

KGI Securities Eylül ayında açıklanması beklenen iPhone’un ne şekilde geleceği hakkında önemli bilgiler verdi. KGI’ın yayınlamış olduğu rapora göre, Apple’ın 3 yeni ve birbirinden ayrı iPhone modelinin çıkacağı tahmin ediliyor. Çıkacak olan bu modeller, 4.7 inçlik LCD, 5.5 inçlik LCD ve 5.8 inçlik OLED olarak hazırlanacak diye bir bilgi bulunuyordu. 

iPhone 8 LCD ve OLED ekran modelleri

iPhone 8 ​​​modellerinde yalnızca OLED ekran kullanılmayabilir. Öncelik olarak ilginin OLED ekrana ait olacağı düşünülse de daha fazla uygunluk taşıyan bir iPhone 8 almak isteyen kişi LCD ekran özelliğine sahip bir iPhone 8 alma şansına da sahip olmuş olacak.

iPhone 8, LCD ve OLED ekran modelleri ile geliyor

iPhone stokları OLED ekrana yetmeyecek

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tercih konusundaki şansın yanı sıra KGI’ın sunduğu raporlara göre iPhone’larda stok sıkıntı yaşanacak gibi duruyor. iPhone kullanıcısı olmak isteyen birçok kişinin OLED ekrana sahip iPhone tercih ederlerse stok konusunda oldukça sıkıntı yaşanacak gibi duruyor. Çünkü rapora göre; piyasaya yaklaşık olarak 45-50 milyon civarında OLED ekranlı iPhone üretimi yapılacak. Bunlarla birlikte LCD ekrana sahip cihazlar ise 35-38 milyon arasında bir üretime sahip olacak.


Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 00:41

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak