iPhone 9 fiyatı ve çıkışı belli oldu mu?

media 6778

iPhone 9' un fiyatı belli oldu mu? Kısa süre önce cep telefonlarına genel bir zam yapıldı. Yüksek model telefonlarda 500-1000 TL daha yüksek fiyatlarda satılmaya başlandı.

teknik destek

iPhone 8 ve iPhone X hevesi henüz geçmemişken, sorulan sorular iPhone 9‘un ne zaman çıkacağı yönünde olmaya başladı. Genelde iphone Eylül ayında tanıtım yapar ve Ekim ayında yeni modelini satışa sürerdi. 9’unda diğer telefonları gibi ekimde piyasaya sürülüp sürülmeyeceği, fiyatı ve teknik özellikleri merak edilenler arasında ilk sırada yerini alıyor. Apple çıkardığı her telefonda çeşitli içerik farkları sağlasa da en büyük değişim telefon görüntüsünde oluyor

Ne zaman? 2010 yılından itibaren şirket yonga setlerini tanıtıyor. Her yıl Apple tanıttığı yonga setlerinde, hız ve güç ile birlikte, telefonlarında enerji verimliliğini arttırdı. iPhone 8’in 2017 yılının Eylül ayında X telefonu ile birlikte çıkması yani Apple’in aynı anda piyasaya 2 telefon sürmesi, 2018 yılı için akıl karıştırdı. Apple kullanıcıları yeni telefon beklentisi içerisine girdi. iPhone 8 ve X’in A11 işlemcisi olması 9’un A12 işlemciye sahip olacağı izlenimini uyandırıyor. Yeni iPhone’lar için tamamen su geçirmez olması, uzaktan şarj ve özelliği beklenen özellikler arasında yerini alıyor.

iPhone 9 fiyatı ve çıkışı belli oldu mu?

iPhone 9 fiyatı ne olacak?

iPhone X fiyatları 6250 – 7000 TL civarları iken yeni çıkacak iPhone 9’un daha minimal bir fiyatı olacağı düşünülmüyor. Gelen telefon sahip olduğu farklı özellikler dış görünüm tasarımı ile iPhone 8 ve X’in fiyatlarından fazla olacağı tahmin ediliyor. Apple’ın yeni telefonundan sesle harekete geçirme, füzyon çekirdeği ve sinir motoru işlemesi için yardımcı işlemci getirme özellikleri bekleniyor.

Yeni bir iddiaya göre yurtdışı iPhone 9 fiyatı 700 dolar. OLED ekranlı iPhone 9 Plus fiyatı ise 1000 dolar.


Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 16:30

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın