iPhone altyazılı dizi izleme uygulaması

Andronova

iPhone' da altyazılı dizi izleme uygulaması olarak internet üzerinden çok kolay yoldan bir uygulama bulabilirsiniz. Artı olarak programda yer alan dizi listesi de kullanılabiliyor.

Akıllı cihazlarını; popüler yabancı dizileri izlemek için kullanan iPhone kullanıcıları, izledikleri dizilere alt yazı ekleme sorunu ile karşılaşabiliyor. Bu noktada, Compressor uygulamasını ücretsiz olarak indirebilen kullanıcılar; gömülü alt yazı olanağı sunulmayan diziler için kendi belirledikleri altyazı dosyalarını, izledikleri dizilere dahil edebiliyor.

Android gibi çok sayıda denenebilecek program olmadığından dolayı öncelik ücretsiz olanların denenemesi ve sonrasında ise ücretli olanlara bakılması. Şimdiden uyaralım alacağınız yazılımların kesinlikle yorumlarını okuyunuz ve eğer bir yorum yapılmamışsa Google’ dan araştırınız. Birde yapılan yorumların sayısı çoksa ortadan ve sondan bir kaçına bakmayı ihmal etmeyiniz.

Apple, kendi yerleşik hizmetlerinde genelde kullanılan oynatıcıya bu tarz özellikler ekler. Standar olanlarda altyazıları gösterebilir veya gizlenebiliyor. İşitme engelliler için SDH şeklinde seçeneklerle karşılaşılmakta.

iPhone telefonda altyazılı dizi izleme

Compressor ile alt yazı ekleme nasıl yapılır diyenlerin öncelikle bir dosya oluşturması gerekebiliyor. Alt yazı dosyalarını .ssc uzantısı ile cihaza indiren kullanıcılar; alt yazı dosyalarını, sadece Compressor uygulaması ile başlattıkları diziler (başka bir medya oynatıcısı ile başlatıldığı takdirde alt yazı eklemesi gerçekleştirilemiyor) için kullanabiliyor. Uygulamasını başlatan kullanıcılar; uygulama üzerinde yer alan Toplu (Batch) sekmesini kullanarak, izlemek istedikleri diziyi seçebiliyor. 

Daha sonra sırasıyla;

  • Denetçi (inspector)
  • Ek bilgiler (additional inspector)
  • Gizli alt yazı dosyası (closed caption file) ve seç (choice) adımlarını izleyen kullanıcılar, alt yazılarını sorunsuz olarak diziye dahil edebiliyor.

Dosya uzantılarının farklı olması durumunda ise;

  • Oynatma listesi ayarlarına ulaşın ve seçenekleri inceleyin
  • Farklı yöntemler denenebiliyor. 

En çok tercih edilen yöntem ise;

  • Uzantısı kabul edilmeyen alt yazı dosyası için, .ssc uzantısına dönüştürme işlemi olarak uygulanır.

Not: Dönüştürme işlemlerinde senkronizasyon sorunu yaşanmaması için kullanıcıların alt yazılar ile ilgili araştırma yapmaları gerekebiliyor.

iPhone altyazılı dizi izleme uygulaması

iPhone altyazılı film izleme

Apple’ ın TV uygulamasında gizli altyazıları açmanız için:

  • Video oynatılırken “Ortam seçimi” butonuna tıklayın.
  • Kullanılabilir olanları ve gizli olanları listeden seçimle onaylayın.
  • Özelleştirmek isteyenler cihazın ayarlarını açıp, “Erişilebilirlik” ve sonrasında “Altyazılar” kısmına gidiniz.

Stil bölümüne girenler için arka planın değiştirilmesi font, renk ve metin vurgulaması seçilebilir.


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 07:30

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir