iPhone arayan kişinin ismini söyleme kapatma

blank

iPhone gelen aramalarda arayan kişinin ismini söyleme kapatmak için ne yapılmalı resimli anlatımımız ile kesin çözüme kavuşacaksınız. Tabi bazıları tam tersi arayan kişinin ismi söyleme nasıl açılır sormakta.

teknik destek

Bazı iPhone kullanıcılarının şikayetçi oldukları durumlardan biri olan gelen aramalarda kişinin adının söylenmesi özelliği essasında kapalı olarak gelmekte. Bazıları ayarları kurcalarken tam emin olmadıkları bazı seçenekleri açıyor. İşte bu seçeneklerden biri olan “Aramaları duyur” nasıl kapatılır görsellerle haberimizde yer verdik.

Arayan kişinin adının söylenmesi özelliğini çoğu eski telefon kullanıcıları Nokia ile hatırlamakta. Bu özellik zamanında çok popülerdi. Şimdilerde yaşlıların tercih ettiği bir özellik oldu.

iPhone telefonda arayan kişinin ismini söyleme kapatmak için aşağıdaki adımları harfiyen yapmanız yeterli olacak. Tekrar açmak için aynı yolu izleyebilirsiniz. Bu özelliği genelde yaşlılar kullanmakta. Malum gözleri iyi görmediğinden onlar için çok yararlı olabiliyor. Tabi birde doğru söylerse. 🙂

Arayan kişinin ismini söyleme nasıl kapatılır?

iPhone’ nun Ayarlarına giriniz. “Telefon” / “Aramaları duyur” seçeneğine giriniz. “Her zaman” yazılı olanı “Hiçbir zaman” olarak değiştiriniz. Sorunla karşılaşırsanız cihazı kapatınız ve açıp deneyiniz.

iPhone arayan kişinin ismini söyleme kapatmaArayan kişinin ismini söyleme nasıl kapatılır?Arayan kişinin ismini söyleme iphone 7

Arayanı duyur yani arayan kişinin ismini söyleme kapatma nasıl yapılır iPhone SE, iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, Plus, iPhone 5s ve diğer modellerde aynı yerden yapılmakta.


Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 03:44

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!