iPhone arayan numara yok gizli numara engelleme

blank

iPhone telefonda arayan numara yok nedir ne demek istiyor? Bunun anlamı arayan kişi numarasını gizleyerek arıyor olması. Özel numara ve gizli numaradan aramalar olarak geçer

teknik destek

Gizlenmiş telefon numaralarından gelen aramalardan rahatsız oluyor musunuz? Sabah, akşam veya gece yani vakitsiz özel numaralardan gelen aramalardan usandıysanız kesin çözümle bu dertten kurtulabilirsiniz. Ama gerçekten rahatsızlık vermemek için arayan bu şekildeki aramalarıda engellemiş olacaksınız. Bu aramalar örnek internet üzerinden aramalarda bazen bu şekilde görünebiliyor.

Android ve iPhone cep telefonlarda “arayan numara yok“, “özel numara” ve “gizli numara” şeklindeki aramalar nasıl engelleneceğine kısa ve resimli anlatımla yer verdik. Yinede sorunla karşılaşırsanız telefondan arama ayarlarını tercih edebilirsiniz.

Özel numara arama ile arama

iPhone gizli arama #31#telefon numarası ve arama tuşu. Örnek #31#0530…. Bu durum sadece iOS iPhone telefonlara özgü değil. Android telefonlarda da gizli numaradan arama aynı şekilde yapılmakta. Bunun dışında telefonda arama ayarlarında arayana numarayı gösteri kapatırsanız yine durum aynı olacaktır. Biz bu şekilde zahmet çekmeden işlem yapmanız için kısayol tuşlarını yazdık. Arayan numara yok iPhone için ekran görüntüsünü aşağıda paylaştık.

iPhone arayan numara yok gizli numara engelleme

Bazı operatörlerde “Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell) gizli numara veya özel numara şeklinde arama gelmekte.  Örnek görsel aşağıda bulunmakta.

özel numara engelleme

Özel numara engelleme programsız

iPhone arayan numara yok engelleme: Tüm operatörlerde bu tuşlama ile gizli gelen aramalar engellenebilir. Bu kodlama bir kez yapılması yeterli. Engellemeyi kapatmak içinde yine kısa kodu verdik. Özel numara arama engelleme kodu *253# olarak tuşlayıp sonra arama tuşuna basınız.

Vodafone özel numara engelleme: Mesaj bölümünden GIZLI AC yazarak 7046′ e SMS attıp cevap geldiyse test edebilirsiniz. Eğer daha sonra arama engellemeyi kaldırmak istiyorsanız yine mesajla GIZLI KAPAT yazarak 7046 SMS atınız.

Özel numara engellemeyi kapatmak için #253# arama tuşuna tıklamanız yeterli. Vodafone’ da olmazsa yukarıda sms yöntemini tercih edebilirsiniz.

iPhone cep telefonu kullanıcılarının geçmişte şikayetçi oldukları bir durum olan numara engelleme sorunu ileleyen zamanlarda çıkarılan bir güncellemeyle arama engelleme ve mesaj engelleme iPhone eklendi. Öncelerde bunun için numara engelleme programı kullanılıyordu. Ama engelleme uygulamaları çok kısıtlıydı. Bir kaç tane vardı. Bunlarda bazen sorun görülebiliyordu.

Mesaj ve arama engelleme adımlarının dışında istersenizde bilinmeyen yani özel numaralardan gelen aramaları da engelleyebilirsiniz. Bunun için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinde *123# arama tuşuyla yapabilirsiniz. iMessage, SMS mesajları ve gelen aramaları engelleme için ayrı ayrı görsellerle anlatık. 

iPhone numara engelleme adımları

  • Ayarlar kısmını açınız ve telefon olana geçiniz.
  • Arama engelleme olan yere dokunun.
  • “Kişiyi engelle” ve rehberde bulunan kişi ya da numara ekleyiniz.

iPhone numara engelleme nasıl yapılır?telefonda engelleme

iPhone SMS engelleme içinde:

  • SMS nasıl engellenir diyenler içinde yine “Ayarlar” yazan kısımdan “Mesajlar” ve “Engellenenler” bölümünü açıp yeni ekleyle işlem yapınız.

iPhone mesaj engelleme nasıl yapılır?


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 02:22

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!