iPhone Bildirim Ekranını Özelleştirme

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bildirim merkezi Apple’ın sonradan kazandığı bir özelliktir; ama şu ankli Android sürümlerine nazaran çok daha iyi çalışmaktadır. Android KitKat sürümünde bir bildiirm geldiğinde telefonun en üst tarafındaki bildirim çubuğundan bu bilgi akar ama telefonuna müdahale etmeden bildirimin ne olduğunu göremezsiniz. iOS tarfafında ise bildirim çubuğu ortada yer alır ve bildirimlerle ilgili geniş bilgiyi ana ekranda bize gösterir. iOS’un Android’ten aldığı bu özelliği Google Android L ile iOS’ta ki gibi bir kullanıma sahip olarak bizlere sunmaktadır. Bu da oldukça ironik bir durumdur.

Peki iOS işletim sisteminde bildirim ekranını nasıl özelleştirebiliriz. Görmek istemediğiniz bildirimleri aşağıya atar görmek istediklerinizin sürekli yukarıda durmasını sağlayabilirsiniz. iOS işletim sistmie bildirimleri iki türlü sıralar

  1. Zamanına ve tarihine göre
  2. Sizin seçtiğiniz programlara göre

Öncelikle yapmak istediğiniz sıralama zamana  göreyse

Adım 1: Ana ekrandan Ayarlar simgesine dokunun.

Adım 2: Bildirim Merkezine dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve Saat Sıralamayı tercih edin.

Bundan böyle bildirim ekranında tüm bildirimler saat sırasına göre gösterilecektir.

Notification-Center-2

Peki, sizin seçtiğiniz programlara göre bu nasıl yapılacak derseniz o zaman yine ayarlara girip elle sıralamayı seçin. Bu noktadan sonra işletim sistemi size hangi bildirimlerin üstte yer almasını istediğinizi sorduğu bir bildirim ekranı getirecek. Burada bildirimleri üstte doğru kaydırarak hangilerinin en üstte yer alması gerektiğine karar verebilir hangi bildirimlerin hiç görünmemesi gerektiği yönetebilirsiniz.

Notification-Center-3

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir