iPhone birini aradığımda sürekli meşgul çalıyor arayamıyorum

Andronova

iPhone arayan kişi ulaşamıyor. Bir telefon numarasını aradığımda yani birini aradığımda sürekli meşgul çalıyor ve kullanıcı meşgul yazıyorsa numara engelleme yapılmıştır.

Her elektronik cihazda olduğu gibi akıllı telefonlarda da bazen sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu sorunların bazıları kullanıcı hatası kaynaklı bazılar ise donanım ya da yazılım kaynaklı olarak baş gösteriyor. Hangi sebeple olsun gündelik hayatımızın önemli bir parçası olan akıllı telefonlarımızda meydana gelen bir arıza hayatımızı olumsuz etkiliyor.

Telefondan birini aradığımda sürekli meşgul çalıyorsa Android veya iPhone farketmez kişiyi engellemiş olabilirsiniz. Resimli olarak gösterdiklerimiiz denedikten sonra diğer önerilere bakabilirsiniz.

Birini aradığımda sürekli neden meşgul çalıyor

iPhone aradığım kişiye ulaşamıyorum çözümü nedir? Rehberdeki herkesi araryabiliyorken sadece birini ararken sürekli meşgul çalıyorsa ilk önce numara engelleme yapılmış olabileceğini düşünmeniz gerekiyor. Çoğu ben bu numarayı engellemedim der ama incelediğinizde numara engellenmiştir.

Telefondan “Ayarlar” / “Telefon” / “Arama engelleme” burada arayamadığınız numara yer alıyorsa rehbere giderek kişinin profiline girip numara engellemeyi kaldırınız.

iPhone birini aradığımda sürekli meşgul çalıyor arayamıyorumBirini aradığımda sürekli neden meşgul çalıyoriPhone arayan kişi ulaşamıyoriPhone aradığım kişiye ulaşamıyorumiPhone 7 aradığım kişiye ulaşamıyorumiPhone 6s aradığım kişiye ulaşamıyorum

iPhone aradığım kişiye ulaşamıyorum

iPhone şebeke sorunu: Son dönemlerde özellikle iPhone cihazlarda görülen ve şebeke olduğu halde aranıldığında ulaşılamayan telefon şikâyetlerinden mağdur olan kullanıcılarda bir artış gözüküyor. Bu teknik sorunun birden fazla sebebi mevcut.

  • Böyle bir durumla karşılaşırsanız telefonunuzun yazılımının güncel olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer yazılımınız güncel değilse gerekli güncellemeleri yapınız.
  • Telefonunuzu uçak moduna alın ve uçak modunu tekrar kapatın. Arama yönlendirme, rahatsız etme ayarlarını ve engellenmiş telefon numaralarınızı kontrol edin.
  • Şebeke ayarlarını 3G’ ye varsa 2G’ ye çekip deneyiniz.
  • LTE’yi etkinleştirerek cihazınızda bant problemi olup olmadığını anlayabilirsiniz.
  • Kullandığınız operatör ile ilgili herhangi bir güncelleştirme ayarı olup olmadığını kontrol edin. Sim kartınızı çıkartıp yedinden takın. Servis sağlayıcınızı arayıp hizmette bir aksama olup olmadığını ya da fatura ödemelerinizi kontrol ettirebilirsiniz.
  • Ağ ayarlarınızı kontrol edin.
  • Gerekli yetkinliğe sahipseniz cihazınızdaki bilgileri yedekleyerek cihazınızda hard reset atabilirsiniz.

Teknik servis: Test ettiğiniz ve denediğiniz tüm bu yöntemlere rağmen yaşadığınız problem devam ediyorsa cihazınızı yetkili bir Iphone teknik servisine götürerek, yaşadığınız problem ile ilgili gerekli teknik desteği alabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 03:59

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir