iPhone bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

iOS 13.5 bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor iPhone' dan sonra iPad' de de ortaya çıktı. Güncelleme ile bir uygulama açmaya çalıştığınızda hata çıkabilir.

Sponsorlu reklam

Apple’ ın yayınladığı yeni iOS sürümünde hata çıktığı yönünde haberler geliyor. iOS 13.5 için yapılan şikayetlere bakıldığında en dikkat çeken sorunun “Bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor” hatası oldu. Geçen yıl çıkarılan çok sayıda sürümde yaşanan olumsuzluklar zamanla unutulmuştu ama tekrardan sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kalan kullanıcılar için konuyu araştırdığımızda kısmi olarak ortaya çıktığı görülüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bazı uygulamaları açmaya çalıştığınızda açılmıyor ve hata veriyor. Artık sizinle paylaşılmıyor şeklindeki mesaj iPhone dışında iPad içinde geçerli olduğu söyleniyor. Bir başka iddia ise bir önceki kullanılan sürümde bu durumun aktif olduğu vurgulanıyor.

Sponsorlu reklam

Sıkıntıyla alakalı düşüncemiz çıkan bir uyumsuzluk bazı uygulamalarda sorun çıkarıyor. Hatta birden çok modelde test edilmesi gerekli diye düşünüyoruz. Çıkışın temel bir sistem sorunu olabileceği ve çözümü için bir ihtimal sıfırdan iTunes kullanılarak yazılım atılması iş görebilir.

iOS 13.5 uygulama hatası için öneriler

 • Cihaza yüklediğiniz son zamanlarda bir uygulamanın buna neden olabileceği ihtimaline karşın kaldırıp deneyiniz.

  Sponsorlu reklam
  mobil teknoloji reklam
 • Yedek alınarak bilgisayardan iTunes üzerinden güncellemeyi başlatınız.

 • Sıfırla kısmında tüm ayarlardan sıfırlama yapılması.

 • Home tuşu ve güç tuşıyla işlem yapma.

 • Farklı internet bağlantısıyla yüklemeye çalışma.

  Sponsorlu reklam
  mobil teknoloji reklam

En etkili olan ise Apple’ ın geliştirici hesabıyla çıkan beta sürümü yüklenerek kontrol etmek olacak. En azından anlamak veya bu şekilde kullanılabiliyorsanız tam sürüme kadar işinizi böyle görünüz.

iPhone bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor

Yayınlanan haberlerde bazı ülkelerde geçerli olan bir sorun deniliyor. Şu an için Türkiye genelinde pek bu şekilde bu uyarıyla karşılaşmadık.

Ek önerileri için;

 1. Sistem dışında arka planda çalışanların durdurulması. 
 2. Tüm uygulamalar kaldırılıp teker teker yüklenip her yüklemeden sonra test ile diğer uygulamanın yüklenmesi.
 3. Bir veya birden fazla çakışan uygulama kaldırılmalı.
 4. Fabrika ayarlarına alınarak test.
 5. iTunes ile sıfırdan kurulum yapılması.


Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 01:40

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak