iPhone Chrome Pop-up engelleme nasıl yapılır?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

iPhone telefonda Google Chrome Pop-up engelleme nasıl yapılır? Pop up, genelde reklam içerikli istem dışı sayfaların açılmasına neden olur. Bu bağlantılarda da genelde reklam virüsü çıkar. Peki pop up nasıl engellenir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
iPhone Chrome tarayıcısı üzerinden açılır pencereleri kapatırken bir çok kullanıcı sorun yaşamaktadır. iPhone Pop up engelleme nasıl yapılır? iPhone Chrome mobil pop up nasıl engellenir? iPhone kullanıcıları açılır pencereleri nasıl kapatır? gibi tüm sorularınızın cevabı makalemizde.

 

iPhone Google Chrome Pop up nasıl engellenir?

Chrome açılır pencere engelleme / Pop up engelleme: Açılır reklamlar veya pencereler ekranın sağ üst tarafında veya sol tarafında yada aşağıda açılan pencerelerdir. Pop up pencereler bazen farklı sekmede bazen ise aynı sekmede açılmaktadır. Bu pencereleri kapatarak daha kolay erişim sağlanabilir. Kimlik hırsızlığı için bazı açılır pencereler sizden bilgilerinizi çalmak için bu şekilde işlemler yapabilir. Bu açılır pencereler bazen size Apple ile ilgili bir bilgi veriyormuş gibi dahi gözükebilir. O yüzden iPhone, iPad veya iPod Touch üzerinden Chrome kullanıcıları için açılır pencereler nasıl engellenir yada nasıl kapatılır hepsini resimli bir anlatım şeklinde sizler için hazırladık. 

1. Öncelikle Chrome tarayıcısını açarak sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunuyoruz. 

iPhone Chrome Pop-up engelleme nasıl yapılır?
2. Ayarlar sekmesine dokunuyoruz. 
iPhone açılır pencere kapatma resimli
3. İçerik ayarlarına dokunuyoruz. 
İphone google pop up engelleme
4. Pop-up’ları Engelle seçeneğine dokunuyoruz.
iPhone pop-up engelleme nasıl yapılır
5. Pop-up’ları engelle seçeneği aşağıdaki resimde de gördüğünüz  gibi açık konumda olmalıdır. 
iPhone chrome pop up engelleme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 22:11

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak