iPhone’ da Excel Word ücretsiz nasıl kullanılır?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

iPhone’ da Excel Word ücretsiz nasıl kullanılır sorusunun genel kapsamı iPhone ofis programı nasıl kullanılır olarak daha sık karşımıza çıkar.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Esasında kullanıcıların en sık kullandıkları neyse onu tercih eder. Yani Excel ve Word ağırlıklı kullanım yapanların diğer seçenekleri tercih etmediklerini düşünüyoruz.

Mobil cihazlarının hayatımızı gitgide daha da kolaylaştırdığı günümüzde birçok masaüstü uygulaması da bu platformların kullanımına açılarak işlerimizi hızlandırmaya devam ediyor. Microsoft Office programları da gerek kişisel gerekse iş hayatımızda en çok kullandığımız uygulamalar arasında yer alıyor. iPhone Office programları, kolay kullanımı ve bulut depolama sistemi senkronizasyonu ile birçok kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaya devam ediyor. Bu içerikte iOS Microsoft Office Word programı kullanımına yer verdik.

iPhone Ofis uygulaması nasıl kullanılır?

Uygulama açılışından itibaren oldukça sade bir arayüz ile kullanıcılara rahat bir kullanım sağlıyor. Açılış ekranından sonra karşınıza gelen döküman şekillerinden birini seçerek işleminize başlayabiliyorsunuz.

Yapacağınız işleme göre istediğiniz döküman tipini seçebilirsiniz. Biz bu yazımızda en sık kullanıldığını düşündüğüm Boş Belge tipini kullandık.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulama metin yazımında da kullanıcı yormuyor. Bu bölümde metninizi yazdıktan ve gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra sol üstte bulunan “Bitti” butonuna basıp kayıt edeceğimiz yer seçimine geçebilirsiniz.

Metninizi direk olarak kurmuş olduğunuz OneDrive hesabınıza veya iPhone hafızanıza saklamanız mümkün. Dropbox gibi diğer bulut sistemlerinden birini kullanıyorsanız Yer Ekle butonuna basın.

Hesabınızı bir bulut hizmetine bağlayarak yaptığınız işlemleri hem mobil hemde bilgisayar ortamında düzenlemek oldukça rahat olacaktır.

Dropox ve OneDrive ile senkronize çalışan Word programı için hazırlamış olduğunuz dosyaları kaydetmek istediğiniz bulut sistemine izin verip dosya konumunu belirleyin. Böylece nerede olursanız olun Word belgeleri hızlı bir şekilde düzenleyip başka kişilerle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Biz uygulamayı denerken oldukça hızlı ve basit bir arayüzü olması nedeniyle çok güzel bulduk. Umarız siz de beğenir, döküman işlerinizi daha hızlı halledebilirsiniz.

Kullanımlarda oluşan aksaklıklar

Ofis programlarını bedava illegal yolların dışında kullanma yöntemlerine yer verdik. Bu yöntemlerin en kolayı online ofis denilen kullanımı ihtiyaca göre imkan verilen hizmet. Çok detaylı işler yapmayacaklar için gayet iş görür bir özelliktir.

Daha önce hazırladığımız buna yönelik makalemiz vardır. Kurulum sırasında veya kullanım sırasında oluşan aksaklıklarda ne gibi işlemlerin yapılacağını anlatan çok sayıda yayınlarla da karşılaşırsınız. Bir çoğunun birbirine benzer bir özelliğe sahip olduğunu belirtelim.

İşlemler sırasında bekleyin şeklinde verilen uyarılarda bağlantıyı yeniden başlatıp denemek sorunu çözdüğü gibi hem interneti hem cihazın yeniden başlatılması da gerekir.

iPhone da Excel Word
iPhone’ da Excel Word nasıl kullanılır?

Microsoft office ücretsiz nasıl kullanılır?

Bilgisayarlar ve mobil cihazlar hayatımızın hemen her alanında yer alan, en önemli ve en çok kullanılan elektronik ürünlerin başında geliyor. Evlerde, okullarda, iş yerlerinde, ofislerde kısacası insanların ev dışında ki yaşamlarını sürdürdüğü her yerde faydalanılıyor. Sistemlerden en iyi şekilde verim almanız ve uzun yıllar aynı performansla kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar, yapılması gereken bazı işlemler vardır.

İyi bir virüs programı yüklemek, iyi bir bakım ve sık sık çıkan güncellemeleri yapmak burada önemli işlerden biridir. Tabi gereksiz şeylerden de uzak durulması gerekir. Artı cihazların performansını arttıran ve kullanıcıların rahat kullanım imkanı sunan yardımcı araçlarda vardır.

Bilgisayarlar için en önemli programlardan birisi de Microsoft Office programlarıdır. Microsoft Office programı; bir paket program olup daha çok ofis ve işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik programlardır. İlk çıktığı dönemde lisans için belirli bir ücret gerektiren bu programlar günümüzde parasız kullanımlarda sunuluyor.

Microsoft Office programları ve uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamadır. Özelliklerin bazıları tam olarak çalışmıyor olmasında mümkün.

Online uygulamaları kullanarak gerekli ölçüde düzenleme yapmak, dosya hazırlamak, içerik oluşturmak mümkün. Lakin Android kullanıcılarına yönelik daha çok çeşit sunulduğunu düşünüyoruz.

Office 365 deneme sürümü

Üyelik ücretini ödemek koşuluyla, Microsoft’un kullanımına izin verdiği programlardan birisidir.

Parasız olarak kullanma imkanı sunulan bir diğer program ProPlus da yine deneme sürümü yer almakta. Aynı şekilde üyelik ücreti ödeyerek denemek ve kullanmak mümkün.

Yeni bir bilgisayar alırken, bazı firmalar yanında promosyon ürünler veya küçük hediyeler sunar. Hediye olarak sunulan bu ürünler çoğu zaman yazıcı, kulaklık, kamera gibi ürünlerdir. Fakat bu ürünler yerine ihtiyaç duyulan programı tercih etmek, ücretsiz kullanımın bir başka yoludur.

Microsoft’ un dışında alternatif ofis uygulamaları da bulunmakta. Bunlardan OpenOffice ve Kingsoft office kullanılanlar arasında yerini almakta. iPhone ücretsiz Word kullanımı soran kullanıcıların bir kısmının ise işle ilgili Excel kullanıma da ihtiyaç duyarlar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak