iPhone’ da müzikleri zil sesi yapma programları

blank

iPhone MP3 müzikleri nasıl zil sesi yaparım diyenlerin sayısı baya çoktur. Çoğu bilmez nasıl zil sesi yapılır ve yaptığını zil sesi olarak yüklemeyi. Bizde konuyu kapsamlı hazırladık.

teknik destek

Apple, telefon modellerinde mp3 ya da farklı formatta müzik dosyalarını zil sesi olarak ayarlanmasına imkan vermemekte. Bunun için alternatif programlara ihtiyac var. Önereceğimiz program hem kolay hemde istediğiniz müzikleri telefona atmanıza da imkan veriyor. Bu programın adı iTools… 

iTools programı ile iPhone cep telefona bilgisayardan müzikleri (MP3) pratik yoldan yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz müziği zil sesi olarak yapıp telefona yükleyip seçebilirsiniz.

iPhone zil sesi yapma programı içinde dikkat edeceğiniz;

  1. Seçilecek parça için başlangıç ve bitiş seçeneğini belirleyiniz. Online sitelerden yapabilirsiniz.
  2. Programla telefona attığınızda maximum saniye önerimiz 39 saniye olacak. Sitelerden de bu saniye ayarlanabilir.
  3. Derlenen mp3 sonra yazılımla telefona atılacak.
  4. USB kablosuyla cihaz bilgisayara bağlanacak.
  5. Ringtone ile parça zil bölümüne atılacak. Bu işlemi isterseniz iTunes ile de yapılabilir.

iPhone zil sesi yapma adımı

Programı çalıştırınız ve sırasıyla cep telefona atmak istediğiniz müzik veya zil sesi olarak yapılacak MP3 seçiniz. Seçtikten sonra “Save to Local” tıklayıp kaydedip MP3′ ün yerini seçiniz. Öneri olarak masaüstünü tercih edebilirsiniz. Atacağınız müzik eğer zil sesi olmuyorsa veya hata alıyorsanız  Set as end seçeneğinde bulunan zaman değerini 40 saniye olarak belirleyiniz ve Save to Local tıklayınız.

iPhone müzik yükleme hazırlanan müzik dosyası iPhone cep telefona nasıl atılır: Çevirdiğiniz bilgisayara aktardığınız müzik dosyasını sürükleyerek iTools programında üst bölümde yer alan “Music” bölümüne sürükleyerek bırakınız. Müzik dosyasını aktardığınızda ekranda onay bölümü çıkacaktır. Oonayladıktan sonra telefonunuzdan Müzik yazan simgeye tuşlayıp, MP3′ ün listede olup olmadığını kontrol ediniz. Aşağıda yer verdiğimiz iTools programı ile iphone telefona nasıl müzik atılacağını ve mp3′ ü nasıl zil sesi yapılacağını anlatan videomuzu inceleyebilirsiniz. 

iPhone zil sesi saniye ayarı

iPhone zil sesi yapmak için iTools programını internetten bulup indiriniz. Yalnız full sürüme sahip olursanız telefona istediğiniz kadar müzik atabilir ve müziklerden zil sesi yapıp yani müzikleri zil sesine çevirip telefona yükleyebilirsiniz. Demo sürümle büyük ihtimal o gün için işlem yapabileceksiniz.  

Programdaki “Device” yazan butona tıkladığınızda altta açılacak “Ring maker” yazan yere tıklayın. “From PC” yazana tıkladığınızda zil sesine dönüştürmek istediğiniz müziği bilgisayardan ekleyeceksiniz. Sonra ister saniye şeridini çekerek ister ise dakika saniye yerinden “40 saniye” olarak müziği ayarlarsınız. Hazırlanan zil sesi “Save to local” butona tıklayıp bilgisayara kayıt edilir. Sonra proframın üst başlıklarından “Music” yazan yere tıklayıp “Ringtone” bölümüne müziği sürükleyip bırakınız. 

Bilgi: Zil sesi olarak kullanacağınız müziği 40 saniye veya altında ayarlamazsanız zil sesi olarak kullanamazsınız. Apple zil sesi melodilerini en fazla 40 sn kadara izin vermekte. 

iPhone müzik yükleme ve dahası 

Çok daha fazla kapsamlı işlemleri aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. İnternetten zil sesi hazırlama için çok sayıda web sitesi bulunmakta. Bunlardan işlem yaparken dikkat etmeniz gereken hususları aşağıya ekledik.

  • Çoğunda istem dışı reklem bulunuyor
  • Reklam virüsüyle karşılaşılabiliyor
  • Tarayıcıya farketmeden uzantı yükleyebiliyor
  • Sistemlerin hacklenmesine neden olacak durumlarla karşılaşabiliyorsunuz

iPhone modellerinden her hangi biri için istediğiniz müziği 40 saniye olarak ayarlayıp zil sesine dönüştürebilirsiniz. Video anlatıma www.youtube.com/embed/vmYh_kWHXoE ulaşabilirsiniz.

iPhone’ da müzikleri zil sesi yapma programları
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!