iPhone'da Pokemon GO nasıl indirilir ?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Ülkemizde daha resmi olarak indirilemeyen Pokemon GO’yu farklı yöntemler kullanılarak indiriyoruz. Bugün sizlere iPhone cihazlarınız üzerinden GO’yu herhangi bir program gerektirmeden nasıl indirebiliriz ?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Resmi olarak Ülkemizde henüz yayınlanmamış olan programını indirmek için öncelikle Apple üyeliğinizin olması gerekmektedir. Apple ID üyeliğiniz var ise aşağıdaki adımları takip ederek Pokemon GO’yu indirmeniz mümkün olacaktır. Pokemon GO‘yu İphone cihazınız üzerinden indirmek için öncelikle Ülke’nizi Pokemon GO‘nun resmi olarak yayınlandığı bir Ülke ile değiştirmemiz gerekecektir. Öncelikle App Store üzerindne Ülke’mizi değiştireceğiz. Daha sonrasında App Store üzerinden indirme işlemi gerçekleştireceğiz. Bu işlemlerin hepsini resimli bir anlatım şeklinde aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. 

Pokemon Go Ülke Değiştirme nasıl yapılır ?

Ülke değiştirme yapmamızın nedeni, henüz Pokemon GO’nun Türkiye’de resmi olarak yayınlanmamasıdır. Bundan kaynaklı bu şekilde Ülke değiştirme işlemi yaparak, indirme işlemi gerçekleştireceğiz. 

1. İphone cihazınız üzerinden Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Daha sonra İTunes ve App Store sekmesine tıklıyoruz. 

iPhone'da Pokemon GO nasıl indirilir ?
iPhone’da Pokemon GO nasıl indirilir
Pokemon GO nasıl indirilir ?
iPhone Pokemon GO işlemleri

2. Apple Kimliği sekmesine tıkladıktan sonra Apple Kimliğini Göster sekmesine tıklıyoruz. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
iPhone Pokemon GO nasıl indirilir ?
Pokemon GO iPhone’da kullanımı
iPhone Pokemon GO nasıl indirilir
iPhone oyun için kimlik kurulumu

3. Açılan yeni ekran üzerinden Apple kimliğinize ait şifremizi giriş yapıyoruz. Ardından Ülke/Bölge sekmesiyle devam ediyoruz. 

Pokemon GO nasıl indirilir iPhone 5
Apple oyun için bölge değiştirme

4.Ülke veya Bölgeyi değiştir butonuna tıkladığınızda hemen yanındaki resimde de gördüğünüz gibi Ülke’mizi değiştiriyoruz. Burada önemli olan seçtiğimiz o Ülke’de Pokemon GO’nun resmi olarak yayınlanmış olmasıdır. 

Pokemon GO nasıl indirilir iPhone 6
Ülke değişiminde ne yapılacak

5.Seçimi yaptıktan sonra dil otomatik olarak değişecektir ve aşağıdaki gibi Agree yani kabul et diyoruz ardından tekrar soruyor tekrar Agree butonuna tıklayarak devam ediyoruz. 

6.Next diyerek bu ekranıda geçiyoruz. Bu ekranda hata verirse bazı alanları boş bırakmış olabilirsiniz, o alanları doldurarak devam edebilirsiniz. Ülke’yi değiştirdikten sonra App Store uygulamasını açıyoruz. 

Pokemon GO nasıl yüklenir
Kart bilgisi için ödeme adımları

Pokemon Go nasıl indirilir ?

7.App Store açıldıktan sonra arama alanına Pokemon GO yazarak arattığımızda aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi Pokemon GO oyunu gelecektir önce GET butonuna tıklıyoruz. Daha sonra İnstall yani kur diyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak