iPhone' da servis yok nedir?

iPhone servis yok yazıyor ne demek? Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell şebeke neden yok haberimizde kademeli olarak ilerleyeceğiz. Hata yazılımsal veya donanımsal.

teknik destek

Apple iPhone ‘servis yok‘ veya ‘sinyal yok‘ hatası ile karşılaştıysanız bu sorunun birden çok nedeni olabilir. Aşağıdaki nedenler ve öneriler genel bilgilerdir ve bu adımları denedikten sonra hata devam ediyorsa her hangi bir yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Çıkan hatanın net cevabı deneme yanılma yöntemiyle anlaşılacaktır. Şöyle diyelim başka bir simkartı takıp deneme yapılması gerekecek. Bazı simkartlar bazı telefonlarda uyumsuz çalışabiliyor. Birde cihazı yere düşürdüyseniz o zaman donanımsal arıza baş göstermekte.

Şebeke çekmiyor aşağıda maddeler haliyle anlattık ve neleri yapmanız ve de neleri yapmamanız gerektiğini de sırasıyla belirttik. Uzman biri dışında donanıma müdehale edilmemesi gerekiyor.

iPhone servis yok ne demek?

Servis yok nedir? Uyarının şebeke olmadığını anlatmak istediği zaten açıkça ortada. Bu uyarı kayıt dışı telefonlarda ve donanıma bağlı arızada baş gösterir. Bazen bu uyarıdan kısa süre sonra sorun kendiliğinden düzelebiliyor. Yinede şebeke ayarlarını değiştirerek kontrol edilebilir. iPhone servis yok sorunu için çözüm önerilir…

iPhone’larda ortaya çıkabilen servis sorunu arama yapılmasını ve gelen aramaların ulaşmasını engellemektedir. Bu sorunu çözebilmek için yapılabilecek bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler denenerek sorunun ortadan kalkmasına çalışılmaktadır.

Şebeke yok hatası için çözüm ne olacak?

Yazılım güncellemesi ve iPhone ayarlarının kontolü: iPhone servis sorunu için yazılım güncellemesi yaparak olayın giderilmesi sağlanabilmektedir. Yazılım güncellemesi var mı anlamak için operatör ayarları güncelleme olup olmadığına bakmak gerekmektedir. Eğer ki iOS yazılımı için güncelleme varsa güncellemenin yapılması sonrası sorun ortadan kalkabilmektedir.

 • Simkart değişimi gerekebilir
 • Cihazın imei klonlanmış olabilir
 • Şebeke ayarlarını oynayıp test ediniz
 • Ağ ayarlarını sıfırlayınız. Ayarlar / Genel / Sıfırla’ dan…
 • Ayarlar’ dan hücresel veriyi kapatıp deneyin
 • Ayarlar / operatör seçeneğini kapatıp manuel şebeke seçiniz
 • Operatörünüzle görüşünüz. Müşteri hizmetlerinde hattı resetletiniz
 • Tarihin yanlış ayarlandığı nedeniyle belki sorun çıkar
 • Sıfırdan iTunes ile yazılım yükleyin
 • Telefonunuzu düşürdünüz mü? Ya da darbe aldı mı? Eğer cevap evet ise donanımsal arıza olabilir!
 • Servis yok sorunundan sonra telefonunuzu kapatıp açtınız mı
 • Bulunduğunuz yerde şebekesel bir sorun olabilir
 • Sim kart arızalanmış ya da okuma sorunu çıkmıştır
 • Telefonda farklı bir sim kart denediniz mi
 • Sim kartı farklı bir cihazda denendi mi
 • Şebeke adımlarından 2G / 3G ve LTE (4.5G) seçeneklerini denediniz mi
 • Eğer yazılım güncellemeden sonra bu sorunla karşılaştıysanız, yazılımı yeniden iTunes programı üzerinden yapınız
 • Telefon yedeğini alıp fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz

Diğer bir yöntem olan iPhone ayarlarının kontrolü için öncelikle uçak modunun açılarak 5 saniye bekleyip kapatılması, rahatsız etme ayarlarının kapalı olduğundan emin olunması, engellenmiş telefon numarasının olup olmadığını kontrol edilmesi ve arama yönlendirmenin açık olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Servis yok Türk Telekom Turkcell Vodafone

Operatörden yardım almak ve sim kartı çıkartmak: Bu sorun için operatörden yardım alınabilir. Operatörle iletişim kurularak servisle alakalı bir kesintinin olup olmadığını, fatura ile alakalı oluşabilecek engellemeleri, operatör sisteminde oluşabilecek hataları ve hesap düzenlemelerinin iPhone’u kullanılabilecek şekilde yapılıp yapılmadığının sorgulanması gerekmektedir.

iPhone’da bulunan sim kartın çıkartılıp yerine yeniden takılması da sorunun çözümü için yapılabilecek işlemler arasında bulunmaktadır. Yapılan tüm bu işlemlere rağmen iPhone servis bulunmuyor sorunu halen devam ediyor ise Apple destek bölümüne ulaşım sağlayıp gerekli başvuru adımlarını tamamlayarak, sorunun çözümü için yardım istemek gerekmektedir.

Servis yok hatası iPhone 5s iPhone 6 iPhone 7

iPhone' da servis yok nedir?

servis yok hatası iphone 5s

servis yok iphone 6

iPhone 8 ve iPhone X modellerde şu an için bu tarz şikayetler gelmedi. Ama yurtdışından gelen cihazlarda imei kaydı yapılmadıysa veya kayıt süresi geçtiyse  bu sorunla karşılaşılabiliyor. Bunun dışında imei klonlanmasında. Bununla ilgili BTK ile görüşebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 00:56

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir