iPhone DNS ayarları nasıl yapılır

blank

Apple cep telefonlarda manuel DNS adresleri nasıl yazılır ve hangi bölümden yapılır? Yasaklı sitelere erişim yapmada kullanılan VPN ve DNS uygulamaların dışında birde manuel ayarlar bulunmakta.

teknik destek

iOS cep telefonda girilmeyen yasaklı sitelere DNS ve VPN uygulamaları ile girilmekte. Wifi üzerinden manuel adresler girilerekte erişim sağlayabiliyorsunuz. Bir önceki hazırladığımız haberimizde CloudFlare DNS hizmetinden bahsetmiştik. Önemli bir hizmete imza atan firma hızlı bir internet ağı sağlıyor. Kullandıkları DNS adresi de 1.1.1.1 gibi kolay akılda kalır bir sayılara sahip. Peki manuel DNS ayarları nasıl yapılır

Aşağıdaki DNS ekranı iOS 11.3 sürümünden alındı. Genel olarak iPhone DNS ayarları aynıdır. Telefonda mobil veri / hücresel ağ operatör internet bağlantılarında DNS adresleri yazılmamakta.

İsteyen iOS kullanıcıları DNS uygulaması da indirip deneyebilir. Dikkat edeceğiniz husus ise her DNS adresleri kullanılmamalı. Güvenli olmayan adresler cihaza virüs bulaştırabilir. Veriler çalınabilir.

iPhone telefonda DNS ayarları

Ayarlar / Wi-Fi buraya girdiğinizde kablosuz bağlantı yaptığınız ağın adını göreceksiniz. Ağa tıklayın. Sonra açılan yerde “!” simgesine tıklayınız. Açılan yerde “DNS’ i ayarla” tıklayıp, “Sunucu ekle” tıklayınız. 

Sunucu ekle yazan yerde eğer DNS adresleri varsa DNS kaldırmak için “-” simgesine dokunun. Yeni DNS adresini ekleyiniz. Sonra telefonu kapatıp açıp test ediniz. www.andronova.net

İnternet erişiminde sorunla karşılaşanlar aynı ayarlara girip eklediği DNS adresini kaldırıp tekrar telefonu kapatıp açsın.

iPhone 6 DNS ayarlarıiPhone 7 DNS ayarlarıiPhone 8 DNS ayarları nasıl yapılır

iPhone DNS ayarları nasıl yapılır

iPhone 6s DNS ayarları, iPhone 7 DNS ayarları, iPhone 8 DNS ayarları ve iPhone X DNS ayarları nasıl yapılır detaylar haberimizde…


Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 19:27

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!