iPhone ekran kırıldı ne yapmalıyım?

iPhone telefonda ekran kırıldığında ne yapılmalı diyenler genelde pek teknik bilgisi olmayan kişiler oluyor. Bu kişilerde bazen Apple yetkili servislerden ekran değişimi yaptırıyorlar. Ama mantıklı mı? iPhone 6s, iPhone 7 veya iPhone 8…

Andronova

iPhone kırılan ekran garanti kapsamında değişim olur mu? Hayır. Eğer cihazı aldığınızda sigorta yaptırdıysanız ancak bu şekilde değişim yapılabilir. Tabi tamamen ücretsiz değişim yapılmaz. Belli bir tutarı karşılanır. Ama ödemenin çoğunu onlar yapar.

iPhone ekran kırılması: Gelişen teknolojiyi en iyi takip eden İphone firması çeşitli ürün yelpazesi ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Almış olduğumuz telefonlarda herkesin başına gelebilecek kullanıcı hatalarında dolayı ekran kırılması durumunda telefonun fiyatı kadar tamir ücreti de ödenmektedir. İphone müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olduğu için bu davranışı ile dünyanın en saygın firmaları arasında yer almaktadır.

iPhone kırılan ekran için ne yapılmalı?

iPhone ekranım kırıldı: Kullanmakta olduğunu iPhone 6 Plus telefonunuz elinizden düştü ve ekranı kırıldı. Bu durumda yapacağınız ilk şey yetkili bir servise gitmek olacaktır. Ancak ekran kırılmaları garanti kapsamı dışında olduğundan yetkili servis tarafından ekranın durumuna göre değişik rakamlarda bir fatura ile karşılaşacaksınızdır. Böyle bir durumda kimse kullanmakta olduğu telefonun fiyatı kadar ekran değişimine para ödemek istemez. Tamda bu durumlarda iPhone diğer firmaların direk olarak yapmadığı çok güzel bir uygulamaya imza atmakta ve Apple Store’larda sunulan cihaz değiştirme kampanyasını müşterilerini hizmetine sunmaktadır.

iPhone ekran kırıldı ne yapmalıyım?

Apple iPhone ekran değişim fiyatları

  • iPhone 8 Plus Modelin ekran değişim fiyatı 700 ile 720 TL arasında değişmektedir.
  • iPhone 8’in ekran değişim fiyatı 600 – 630 TL arasındadır.
  • iPhone 7 Plus modelin ekran değişim fiyatı 70 – 720 TL arasında değişmektedir.
  • iPhone 7’nin ekran değişim fiyatı 600-630 TL aralığındadır.
  • iPhone 6 S Plus ekran fiyatı 700-720 TL arası
  • iPhone 6 S’in ekran değişim fiyatı 600-630 TL arasında
  • iPhone 6 Plus’un ekran fiyatı 620 – 630 TL aralığında değişmektedir.

Ekran kırıldı en ucuz ekran: Yan sanayi ekran fiyatları daha cazip olmakta. Yukarıdaki fiyatlardan %60-%65 daha ucuza ekran değişimi yapılmakta. Tabi yan sanayi iPhone ekranlarda da kalite farkı var. Gerçekten 1.kalite de bir ekran neredeyse orjinal ekran görünümünde. Yan yana getirdiğinizde zor anlaşılır derecede diyebiliriz. Şahsi fikrim o kadar para vermekten ise 1.kalite de ekran alınması daha mantıklı.

Telefonda ekran kırılmalarını önlemek için ekran koruyucuları kullanmanız önerilir. Koruyucu kılıflar, koruyucu cam, 3D çam, 4D koruyucu cam ve 360 derece koruyucu kullanılabilir.
 

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın