Eski iPhone verilerini yeni iPhone aktarma

Eski iPhone telefondaki verilerini yeni iPhone taşımak için ne yapılmalıysa bir kaç öneriyle sıraladık. Eski iPhone' da ki rehberi, fotoğrafları, video ve mesajları aktarma.

Eski iPhone verilerini yeni iPhone aktarma
müşteri hizmetleri

iOS cihazında yenileme yapan kişilerin, telefonlarındaki içerikleri yeni ürünlerine aktarmaları gerekiyor. Bu yüzden de gerekli işlemlerin doğru bir şekilde tamamlanmasına ihtiyaç duyulur. Apple yardım destek merkezinden de öğrenilecek bilgilerle birlikte, yeni cihazlara içerik aktarmak çok daha kolay

iOS cihazından yeni iOS cihazına aktarmaya başlamadan önce:

iOS, yeni aygıt satın alındığında Apple Watch ile eşleştirilmesinin ortadan kaldırılması gerekir. Eğer bu yapılmazsa, Apple Watch otomatik şekilde kendini yedekleyemez. Eşleşme başladıktan sonra, iOS cihazı ile Apple Watch anında içeriğindeki dosyaları birbirine aktaracaktır. iOS cihazlarında, otomatik eşleşme ve aktarma için genel olarak iTunes de kullanılabilir.

Taşımada her ne kadar sorun çıkmasa da yenide iTunes kullanılarak cihazı bilgisayara yedekleyiniz.

Eski iPhone verilerini yeni iPhone aktarma

iTunes ile alınan yedeği yeni iPhone aktarma

Bilgisayarınıza alacağınız yedeği yeni bir iPhone aktarabilirsiniz. Eski telefonu USB bağlantısıyla PC' ye bağlayıp iTunes ile tam yedeğini alınız. Eski telefonun bağlantısını kesip yeni telefonu bilgisayara bağlayınız. Ekran bir uyarı büyük ihtimal gelecek. Sonra mevcut yedeği yeni telefona taşımasına onay verip oturup bekleyiniz. Verilerin büyüklüğüne göre işlem uzun sürebilir.  

SIM kartın aktarılması

Mevcut SIM kartının yeni iOS cihazına takılması gerekir. Eğer eski SIM kartınızı kullanıyorsanız, iOS sistemi kurulduktan sonra bilgileri rehbere ve gerekli uzantılara eklemeniz gerekecektir. Bu sayede rehberdeki kişilerin kaybedilmesinin önüne geçilecektir.

iCloud yedeklemesi

iOS cihazında yedekleme için iCloud tercih ediliyorsa, öncelikle cihazınızda yedekleme seçeneğinin açık olması ve internet bağlantısının kuvvetli olması gerekir. Yedekle seçeneğine dokunulmasından sonra telefonda işlem yapılmaması gerekir. İşlem tamamlandığında yedekleme de başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Yeni iOS aygıtının kurulumu tamamlandıktan sonra, kimlik bilgileri ile iCloud’a giriş yapmak gerekir. Yedeklemenin telefona inmesi için gerekli olan işlemler takip edilmelidir. Doğru yedekleme dosyasının seçildiğinden emin olmak gerekir. Ayrıca telefonun yedekleme sonuna kadar kapatılmaması gerekir.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri