iPhone 6s kendi kendine kapanma sorunu çözüm

Şarjım dolu telefon kapanıyor. iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 6s modelinde şarjım tam bitmeden telefonum kendi kendine kapanıyor sorununun cevabı bu haberimizde...

iPhone 6s kendi kendine kapanma sorunu çözüm
müşteri hizmetleri

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modellerinde yaşanan bir sorunu bu haberimizde çözmeye çalışacağız. Aslında bu sorun forum sitelerinde iPhone 6S için anlatılmaktadır fakat Apple firmasının ürettiği diğer iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone SE modellerinde de birazdan bahsedeceğiniz sorunu yaşayabilirsiniz.

Peki bu sorun nedir? iPhone modellerinin herhangi birinde telelefonunuzun kendiliğinden sizin dışarıdan herhangi bir müdahale yapmadan kapanıp açılması... sorunumuz budur. Bu sorunu aldığınız iPhone modellerinin herhangi birinde satın aldıktan kısa sürede de yaşayabilirsiniz.

Bu sorun aslında cihazınızın garanti süresi içerisinde yaşanması sizin karınızadır. Çünkü birazdan bu soruna sebep olan maddeleri saydığımızda bazılarının donanımsal olduğunu göreceksiniz. Bundan dolayı maddi açıdan sıkıntı yaşamadan direkt servise göndererek telefonunuzu tamir ettirebilir veya yenisi ile değişim yapabilirsiniz. Böyle durumlarda apple tamirden çok birebir değişim yaptığı geçmiş tecrübelerden görünmektedir.

iPhone 6S kendi kendine kapanma sorunu

iPhone 6s kendi kendine kapanma sorunu çözüm

iPhone 6s kendi kendine kapanma sorunu çözüm önerisi

iPhone modellerinin birinde kendi kendine şarjınız bitmeden kapanıyorsa aşağıdaki durumlardan birini yaşıyor olabilirsiniz; İlk olarak bulunduğunuz yörenin iklim farklılığı bu duruma sebebiyet olabilir.

Apple tarafından üretilen iphone modellerinin çalışma ısı aralığı dışında bir sıcaklık değeri olursa telefon kendi kendini kapatacaktır. Örnek olarak yaz günü arabanızda unuttuğunuz iphone telefonunuz aşırıısınmadan kendi kendini kapatacaktır.

İkinci olarak ise son yüklediğiniz en son iOS sürümünden veya güncellemesinden kaynaklanabilir. Böyle bir sorununuz varsa işiniz daha kolay ya eski sürümü iphone telefonunuza yükleyebilirsiniz yada iOS sürümünün yeni güncellemesinin gelmesini bekleyebilirsiniz.  

Son olarak ise telefonunuzun bataryasında sorun olabilir. İşte bu kısımda telefonunuzun garantisinin olması sizin faydanızadır.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 11:33