iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni

iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 / Plus ve iPhone 7 modellerinde yaşanan iTunes ile yapılan güncellemede ortaya çıkan iOS 10.1.1 sürümü sorunun nedeni bu haberimizde...

iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni
müşteri hizmetleri

iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 / Plus ve iPhone 7 telefonlarda iOS 10 işletim sitemini tekrar yeniden yüklenebilir mi? iOS sıfır kurulum için nedenler? iOS 10 donma, açılmama, kilitlenme, uygulamadan çıkma ve yeniden başlama (reset) sorunları için iOS yeniden iTunes ile yüklenmeli!

Apple amiral gemisi olan iPhone modelinin son telefonunu bu yıl içerisinde piyasaya sürdü. Apple ayrıca yine iPhone 7 modeli ile birlikte yeni yazılımınıda bu yılda yeniledi. iOS 10 2016 yılında iPhone kullanıcıları ile buluşurken bazı yenilikler ve sorunlarıda peşinde getirdi.

iOS 10 ile gelen yeniliklerden bahsetmeyeceğiz çünkü daha önce yaptığımız haberlerde bu konu ile pek çok yazı yayınladık. Burada iOS 10 güncellemesi ile gelen kullanıcıların karşılaştıkları problemlerden bahsedeceğiz.

iOS 10 yeni çıktıktan sonra Apple tarafından üzerinden çok fazla vakit geçmeden yeni güncellemeleri yayınladı. Çünkü bazı iOhone modelleri iOS 10 ile beraber yeni sorunlar ile karşılaştılar. Apple bu sorunları çözüme kavuşturabilmek için yeni güncellemelerini yayınladı.

En son ise iOS 10.1.1 güncellmesini yayınlayarak telefonlarda oluşan hataları gidermeye çalıştı. Buraya kadar yaptığımız girizgahtan sonra asıl konumuza gelelim.

iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme sebebi

iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni

iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni

En son iOS 10.1.1 sürümünü yükleyen iPhone telefonları, telefonları üzerinden yazılım güncelleme sorgulaması yaptıklarında yazılımlarının güncel olduğu ve herhangi bir yazılım yüklemesi bulunmadığını görmektedirler. Fakat iPhone telefonlarını iTunes programına bağladıklarında ise yazılım güncellemesi bulunduğunu ve yükleme yapıp yapmayacaklarını sormaktadır.

Peki neden? iPhone kullanıcılarının karşılaştıkları bu karmaşık durumun aslında basit bir cevabı bulunmaktadır. Apple iOS 10.1.1 sürümünün art arda iki sürüm yayınladı. Eğer siz iPhone telefonunuza ilk sürümü yükledi iseniz iTunese bağlandığınızda sizden telefonunuzu güncellemeniz istenecektir.

Daha açık yazmak gerekirse eğer telefonunuzdaki sürüm 10.1.1 14B100 şeklinde ise yeni güncelleme olan 10.1.1 14B150 sürümünü yüklemeniz istenilecektir. Bu sürümle ile ilgili detaylara ipsw. me/#!/version adresinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 00:30