iPhone mesaj merkez numarası nereden değiştirilir?

iPhone mesaj gönderemiyorum yani iPhone SMS gönderemiyorum sorunu yaşayanlar için çözüm iPhone mesaj merkez numarası nasıl değiştirilir Turkcell Vodafone Türk Telekom yazımızda.

iPhone mesaj merkez numarası nereden değiştirilir?
müşteri hizmetleri

iPhone mesaj merkez numarası neden değiştirilir diyeniniz oldu mu? Bu soruyu pek soran olmuyor diye düşünüyorum. Soranda büyük ihtimal mesaj gönderemiyor olsa gerek. Bizde bazı çözüm önerilerini vermeye çalıştık. iPhone mesaj gönderemiyorum sorunu yaşayanların genelinde bu adımlar uygulanır.

iPhone mesaj gönderilemedi Turkcell için bir okurumuz yazmıştı. Yazdığı konunun yorum kısmına mesaj merkez numarasını girmesini önermiştik. Sorun eğer çözüldüyde büyük ihtimal geri dönüş yapmayacaktır.

iPhone mesaj gitmiyorsa

 1. Telefonu kapatınız ve biraz bekleyip açınız. Çok basit ve önemsiz gibi dursada evet bu bazen çözümün yarısı olabiliyor.
 2. Mesaj ayarlarını kontrol ediniz. Ayarlar' dan bakınız.
 3. Bir numaraya mı mesaj gitmiyor ya da tüm numaralara mesaj gitmiyor mu?
 4. Hattınız faturasız ise yani kontörlü ise yeterli bakıye var mı? En az bir arama yapabilecek TL olması gerekiyor. Bu arama dakika veya saniye kuruşu ile hesaplanıyor. 50 Kuruş veya 60 kuruş gibi...
 5. Telefonun mesaj merkez numarasında sorun olabilir. Hat değişimi gibi durumlarda olabilir. Ya da operatör değişiminden sonra mesaj gitmiyor gibi sorunlar görülmekte.
 6. Hat kaynaklı olabilir. Hattı operatörünüzü arayarak resetletiniz.
 7. SMS gönderme engellemesi olabilir. Mesaj engelleme yapılmış olabilir.

Hala sorun yaşıyorsanız yorumunuzla bizimle iletişime geçiniz. Birde operatör yani Vodafone, Türk Telekom veya Turkcell müşteri hizmetlerini arayınız.

iPhone mesaj merkez numarası ayarları nasıl yapılır?

İlk önce mesaj merkez numarası ayarları doğrumu kontrol ediniz. Bunun için 1. maddeyi uygulayınız.

 1. iPhone telefondan arama kısmına geçip *#5005 tuşlamasıyla başlayan birinci görseldeki tuşlamayı yapıp arama tuşuna basınız.
 2. Gördüğünüz gibi ayar sorgulaması başarılı servis merkez adresi olarak +90532 diye başlayan numaralar çıktı.
 3. Mesaj merkez numarası yanlış ise 3. görseldeki tuşlamayı yapınız. Yani 7672* mesaj merkez numarası sonra # arama tuşu olandan. Eğer + simgesi nerden çıkarılır diye soruyorsanız 0 tuşuna basılı tutunuz çıkacaktır.

Operatör iPhone mesaj merkez numarası nedir?

 • iPhone Turkcell mesaj merkez numarası "+905329010000" faturasız hatlar için yani kontörlü hatlar için 535 olarak yazılabilir.
 • Vodafone mesaj merkez numarası iPhone "+905429800033"
 • Türk Telekom mesaj merkez numarası iPhone için yazmanız gereken "+905598008000"

iPhone mesaj merkez numarası nereden değiştirilir?iPhone mesaj merkez numarası turkcelliPhone mesaj merkez numarası türk telekom

iPhone mesaj merkez numarası Turkcell ve iPhone mesaj merkez numarası Türk Telekom ve Vodafone için tüm iPhone modelleri için geçerli. iPhone XS / Max, iPhone XR, iPhone 8, iPhone 5s, iPhone 6s ve Plus iPhone 7 mesaj merkez numarası aynı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 09:46
müşteri hizmetleri