iPhone mesajları toplu silme (tüm mesajları silme)

iPhone 5s, iPhone 6s, iPhone SE ve iPhone 7 Plus modellerinde telefona gelen tüm mesajları toplu silme nereden yapılır? iPhone 8 ve iPhone X toplu SMS silme nasıl yapılır? Resimli anlatımla ayarları gösterdik.

iPhone mesajları toplu silme (tüm mesajları silme)
müşteri hizmetleri

iPhone telefonunuzda yıllardır birikmiş mesajları nasıl sileceğinizi bilmiyor musunuz? Bazı mesajlar özel olabiliyor. Gözden kaçan bu özel mesajlar silinmediğinden başkalarının göremesine neden olabiliyor. Peki tüm mesajları silme yani toplu SMS silme programsız nasıl yapılır?

Tüm mesajları silme uygulamasız yapılabiliyor. iOS telefonlarda gelen mesajlarlar biriktiyse SMS' leri teker teker silmek zor geliyorsa çok kolay bir yöntemle son 30 günün mesajlarını anında silebilirsiniz. Bu seçenek ayarlar bölümünde yer almakta. Çoğu kullanıcı ilk bakışta farketmediği bu bölümü aşağıdaki adımlarla takip edebilirsiniz.

iPhone toplu mesaj silme nasıl yapılır?

iPhone telefonda tüm mesajları silme yani toplu SMS silme hangi bölümden yapılacağını aşağıdaki görsellerle elimizden geldiği kadarıyla anlattık.

Ayarlar' dan "Mesajlar" / "Mesajları tut" / "30 Gün" olarak seçtiğinizde 30 gün öncesi tüm mesajlar artık silinecek

iPhone toplu mesaj silmenasıl yapılır?iPhone mesajları toplu silme (tüm mesajları silme)iPhone sms silmetim sms silmemesajlar nasıl silinir

iPhone' da tüm mesajlar nasıl silinir? Bazıları iTunes yazılımı veya iBackupbot programı üzerinden toplu sms silme önerisinde bulunuyorlar. iOS10, iOS 11 ve ileri de çıkacak iOS12 sistemlerinde programsız işlem yapılabiliyor. Eğer yanlışlıkla silinen mesajları geri almak istiyorsanız aşağıdaki öneri haberinizi okuyabilirsiniz. Birde iPhone silinemeyen uygulamaları silmek için öneri haberimize de gözatabilirsiniz.

iMessage mesajlarını silmek içinde ayarlar' dan "Mesajlar" / iMessage yanındaki butonu pasif hale getiriniz. iMessage geçmişini silmek için selfsolve.apple.com/deregister-imessage/tr/tr adresini ziyaret ediniz.

iMessage geçmişini silme

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 15:01
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri