iPhone Wifi bağlanmıyor problemi gittikçe yaygınlaşıyor!

iPhone wifi açılmıyor veya wifi kapanıyor sorunu! Apple' ın iki üç güncelleme önce kablosuz bağlantı sorunu için onarım güncellemesi çıkarmıştı. Sonrasında devam ettiğinden bir daha.

iPhone Wifi bağlanmıyor problemi gittikçe yaygınlaşıyor!
müşteri hizmetleri

iPhone cep telefonları ile ilgili daha önceden pek çok iddia ortaya atıldı. Son dönemlerdeki söylenti ise biraz daha farklı. Bizlere de ulaşan bazı haberlere göre iPhone wifi ayarları ile ilgili bazı değişiklikler mevcut. iOS 12.1.2’ye yapılan son güncellemeyle birlikte; bazı hücresel veri bağlantılarında sorun olduğu ortaya çıktı. Gelen iddialara göre; iOS 12.1.2 güncellemesi, birkaç iPhone kullanıcısının wifi ağlarına bağlanmasını engelledi.

  • En az güncelleme alan işletim sistemlerinden bir tanesine sahip olması
  • Daha önceden farklı bir modem kullanmasına rağmen artık kendi modemini kullanacak olması
  • Bazı sistem güncellemelerinin tam olarak yerine oturmamış olması
  • Hücresel veri bağlantısının bozulmaya daha meyilli olması

Tüm bu maddeler, en yüksek ihtimaller olarak görülüyor. Apple firması henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmasa bile; hatırı sayılır miktarda kişi aynı problemden muzdarip.

iPhone Wifi sorunuyla ilgili neler yapılabilir?

Apple firması iOS 12.1.2’yi çıkarma nedenlerinden bir tanesi de Türkiye’deki hücresel verilere bağlanma sorununu ortadan kaldırmaktı. Ancak varılan noktanın sorunla ilgili çözüm üretmekten ziyade karmaşıklaştırdığını gösteriyor. Artık Apple firması konuyla ilgili bu problemle yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada mücadele edecek.

  • Bazı kullanıcıların wifi problemini daha da yaygınlaştıracağından korkması
  • Diğer markalara oranla daha pahalı olan iPhone ile ilgili beklentilerin de aynı ölçüde yüksek olması
  • Her güncellemede yeni problemlerin çıkmasının artık kullanıcıda bıkkınlık yaratması

iPhone firmasının endişelenmesi gereken yönler olarak görülüyor. iPhone cihazlardaki problem daha çok şimdiki güncellemeyi içeriyor gibi görünüyor.

iPhone Wifi problemine Twitterdan çözüm geldi

iPhone wifi bağlanmıyor ve wifi açılmıyor sorunu varsa! Konuyla ilgili geçici çözüm twitter üzerinden yapılan bir paylaşımla geldi. Wifi aramayı devre dışı bırakmamak istiyorsanız, ayarları ses ve veriden değiştirme imkanınız da bulunuyor. Böylece kısa süreliğine de olsa çözüm bulmuş olursunuz. Konuyla ilgili deneme yapmanızda fayda var. Muhtemelen kısa süreli wifi aramadan çıktıktan sonra durum tekrar düzelmeye başlayacaktır. iPhone cep telefonlarınızın değersiz kağıt parçalarına dönüşmesini istemiyorsanız, güncellemenizi ve oluşan değişiklikleri kontrol etmenizi öneriyoruz.

Andronova ekibi olarak konuyla ilgili tüm görüş ve önerilerinizi heyecanla bekliyoruz.

müşteri hizmetleri