iPhone hücresel veri açma kapatma (Mobil veri) nasıl açılır

blank

iPhone hücresel veri açma ve hücresel veri kapatma yani mobil veri nasıl açılır nasıl kapatılır hadi resimlere bakarak birlikte yapalım. Burada internet ayarıda bulunuyor.

teknik destek

Hücresel veri, iPhone telefonlarda mobil interneti açma ve kapatmada kullanılan bölümün adıdır. Bu seçeneği açtıktan sonra farklı bir bölümden de yani “Seçenekler” de “LTE” etkinletirme veya kapatma bölümü yer alıyor. Bu yerden istenilirse “Ses ve veri” ve “Yalnızca veri” seçenekleri de tercih edilebilir. 

iPhone hücresel veri açma iPhone için 3G, 4G, 4.5G ve LTE internet bağlantısı yapılamıyor bağlantı yapamıyorum diyenler içinde ayarları yaptıktan sonra telefon kapatılıp açılsın ve denemede sorun çıkarsa bize yazınız ve farklı yöntemleri sizlere yazalım.

iPhone hücresel veri nasıl açılır? 

  • Mobil veri / Kişisel erişim noktası açma kapatma ayarları için “Ayarlar” a giriniz
  • “Hücresel” bölümüne giriniz
  • “Hücresel Veri” seçeneğini açınız
  • Hemen altında yer alan “Hücresel Veri Seçenekleri” bölümünde yer alan “Ses ve Veri” seçeneğine tıklayınız
  • Buradan 3G veya LTE (4G-4.5G) seçeneğine dokununuz

Hemen hemen tüm cep telefonlarda 4.5G yerine 4G veya LTE yazısı bulunmaktadır. iPhone internet ayarlarında sorun varsa aynı yerde yer alan “Hücresel Veri Ağı” bölümüne girip, “Hücresel Veri ve Kişisel Erişim Noktası” seçeneklerinde yer alan “APN” alanına internet yazıp telefonu kapatıp açınız.

Mobil cihazlarda görülen sorunlar için önerdiğimiz destek numarası aranacbilir. Konuyla alakalı 4.5G aktif etmek açmak Turkcell Vodafone Türk Telekom Avea ve telefonda 4.5G simgesi yok nerede konularımızı inceleyebilirsiniz.

iPhone hücresel veri açma kapatma (Mobil veri) nasıl açılır

iPhone hücresel veri nasıl açılır? 

iPhone hücresel veri kapatma

iPhone lte açma

iPhone hücresel veri ağını açma

iPhone interneti açma

Yukarıda aynı zamanda iPhone internet ayarlarına bakarak cihazınızda uygulayabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!