iPhone için doğru ipsw dosyasını indirme

blank

iPhone telefonlarına iOS yazılımı yüklerken doğru iOS sürümünü nasıl bulabileceğinizi bu haberimizde yazılı ve görsel olarak sizlere anlatacağız. Hangi ipsw yüklenmeli?

teknik destek

iPhone telefon modellerinde kullanılan iOS işletim sistemini bazen yavaş çalışmasından veya güncelleme sonra yaşanan sıkıntılardan dolayı tekrardan yükleme ihtiyacı doğabilir. Özellikle güncelleme alan işletim sistemleri kullanıcıların hoşuna gitmediğinde bir önceki sürüme dönme konusu bir çok kişiyi uğraştırmıştır. Bu durumlar oluştuğunda kullanıcılar kemdi iPhone’larına uygun iOS dosyalarını bulabilmek için çaba sarf etmektedirler. Eğer telefonunuza doğru yazılım yüklemezseniz hata kodları alabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda yüklü olan yazılımla çakışabilir. 

Bu haberimizde iPhone telefonlarınıza doğru .ipsw dosyasını nasıl bulabileceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız. Aşağıdaki balığımız altında bulunan yazılı ve  görsel anlatımı uyguladığınızda iPhone  cihazınız için en doğru yazılımı bulacaksınız.

iPhone için doğru ipsw dosyasını indirme

Bu işlemi ayarıca telefonunuza yüklemiş olduğunuz beta işletim sistemlerini kaldırmak içinde kullanabilirsiniz. iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch ve Apple TV cihazları için uyumlu ipws dosyalarını bulabileceğiniz bir çok site bulunmaktadır. Fakat bu siteler içerisinde dünyada en çok kullanılan ise ipsw.me. Bu sitenin diğer sitelere göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi güvenli bir yapıya sahip olmasıdır. Ayarıca iPhone telefon modellerinde yüklü işletim sistemleri için uygulanan jailbreak dosyasının çıkıp çıkmadığına bakabilirsiniz. 

  • İlk olarak bilgisayarda bulunan tarayıcılardan herhangi birinin adres çubuğuna ipsw.me adresini yazarak enter tuşuna basınız. Bu işlem sonucunda aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Doğru ipsw dosyasını yüklemek için burada yapmanız gereken cihazınızı seçmenizdir. Eğer iPhone modeli için .ipws dosyası arıyorsanız ilk sırada yer alan iPhone yazısına tıklayınız. www.andronova.net

iPhone için doğru ipsw dosyasını indirme

  • Bu işlemden sonra Apple firmasının çıkarmış olduğu bütün iPhone  modelleri karşınıza gelecektir. Bu bölümde ise kullanmış olduğunuz iPhone modelini seçiniz. Örnek olarak aşağıdaki resimde bir iPhone modeli bizler seçtik.

iPhone için doğru ipsw dosyasını indir

  • Telefonunuz seçtikten sonra ise telefonunuza uyumlu iOS sürümü karşınıza gelecektir. Uyumlu ipws dosyası yeşil renkte gösterilmektedir. Uyumsuzlar ise kırmızı renkte gösterilmektedir.

iPhone için doğru ipsw dosyasını yükleme


Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 13:36

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!