iPhone iMessage görüşme kayıtları nasıl silinir

Andronova

Apple' nin iPhone telefonlarında kullanılan iMessage uygulaması nedir? iMessage uygulamasında bulunan kayıtlar silinebilir mi? iMessage telefondan kayıtları silmek için…

Apple markası son 10 yıl içerisinde akıllı telefon sektöründe adını çokça duyuran bir markadır. Apple akıllı telefon sektörüne girmeden öncede bilgisayar sektöründe ismini üst sıralara yazdıran bir markaydı. Firma bu taşınabilir cihazlar yakalamış olduğu başarısını mobil sektörün de aktararak ciddi başarılar elde etti. Şuan satış olarak ezeli rakibinin gerisinde bulunsa da kar oranı olarak dünyada lider konumdadır. Bu haberimizde firmanın amiral gemisi olan iPhone telefonlarda kullanılan imessage uygulamasında bulunan kayıtların nasıl silineceğini anlatacağız. İlk önce imessage nedir sorusuna cevap vererek yazımıza devam edelim.

iPhone telefonumu sattım ve iMessage kayıtları silmedim telefondan nasıl kaldırırım temizlerim diyorsanız çözümü aşağıda yer almakta.

iPhone’da iMessage kayıtları nasıl silinir

iPhone'da iMessage kayıtları nasıl silinir

imessage iPhone modellerinde internet veya 4,5G üzerinden arkadaşlarınızla yaptığınız görüşmelerdir. imessage adından da anlaşılacağı üzere mesaj yolu ile iletişim yapmanız sağlamaktadır. Fakat bu uygulamayı iPhone kullanıcıları sadece kendi cihazları arasında kullanabilmektedirler. Farklı markalar ile iletişimlerini bu uygulama ile yapamazlar. 

iPhone telefonunuzu kullanırken değişim ihtiyacı hasıl olduğunda içerisinde yer alan bilgilerinizin, verilerinizin silinmesi önemlidir. Hatta bütün ayarlarınızı böyle durumlarda sıfırlayınız. Bu haberimizde iPhone telefonlarınız da imessage sisteminde kayıtlı mesajlarınızı nasıl silebileceğinizi yayınlayacağız.

Apple markası dışında telefon kullanmaya başladıysanız ve herhangi bir iPhone cihazından gönderilen mesajları alamıyorsanız çözümünüz daha önce kullandığınız iPhone telefonda imessage’ı kapatmaktır.

iPhone iMessage kayıtları silme nasıl yapılır

Daha önce kullanmış olduğunuz iPhone hala sizde bulunuyorsa SIM kartınızı takarak cihazı açınız. Ardından Ayarlar / Mesajlar bölümüne giriş yapınız. Bu bölümde yer alan imessage özelliğini pasif hale getiriniz. Bu işlemden sonra ayarlar bölümüne geri dönerek Facetime uygulamasını seçiniz. Facetime uygulamasını kapatınız.

Peki eski iPhone telefonum bende değil ne yapmalıyım diyorsanız, firma bunun içinde sizlere çözüm sunuyor.

selfsolve.apple.com/deregister-imessage/tr/tr adresine girerek karşınıza gelen kutucuğa numaranızı giriniz. imessage kaydını silmek istediğiniz numaraya sistem onay kodu gönderecektir. Bu onay kodunu ekrana girdiğinizde kaydınız silinecektir.

iPhone iMessage kayıtları silme nasıl yapılır

iMessage kayıtları silme


Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 19:08

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir