iPhone Instagram kayıtlı hesap kaldırma

Instagram kayıtlı hesabı kaldırma

Instagram kayıtlı hesap kaldırma işlemini yapmak için hangi bölümlerden ne tür işlem yapılacağını bu konuda açıkladık.

teknik destek

Birden çok sosyal ağ hesaplarını kullandığınız cihazlarda hatırla özelliği ile kayıtlı kalabiliyor. Her defasında uygulamayı kullanırken bu kullanıcı adlarını görebilirsiniz. Bazılarında beni hatırla seçilmişse o zaman şifresiz dahi giriş yapabilirsiniz. Tabi bazıları kayıtlı hesapları kaldırmak isteyebiliyor. Bu yazımızda Instagram’ da kayıtlı hesap nasıl kaldırılır buna değineceğiz.

Instagram kayıtlı hesabı kaldırma sorunu

Uygulamada Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor ise, uygulamanın ve telefonun önbellek alanından yapılacak temizlikle bu mümkün hale gelecek.

Instagram kayıtlı hesabı kaldıramıyorum sorunuyla karşılaşanlar içinde yazı sonlarında bir kaç önerimiz daha olabilir. Tabi bu çoğu için yararlı olan bir özellik ama çoklu kullanılan hesaplardan bazılarını ekrandan kaldırmak isteyenler olabiliyor.

Uygulamada Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor ise, uygulamanın ve telefonun önbellek alanından yapılacak temizlikle bu mümkün hale gelecek.

Ekrandan hesap silme işlemi dışında beni hatırla yani güvenilir cihazlardan kayıtlı cihazların silinmesi içinde isterseniz tüm oturumları çıkışa atarsınız.

Direk hesaba girişleri önleme

Şifre sormadan direk açılan hesaplarda bazen kullanıcıların dışında birileri telefonu kurcalayabiliyor. Bunun önüne geçmek adına ekranda şifre kullanılmasını kesinlikle öneriyoruz. Ek olarak kullanılan uygulamalara da girişte ek parola koyulabilir. 

Parola ile uğraşmak istemeyen kullanıcıların direk uygulamayı açar açmaz hesaplarına ulaşmaları hoşlarına gidebiliyor. Gerçekten zahmetsiz bir yol ama kesinlikle ekranda desen veya pin kullanılmasını öneririz.

Hesap güvenliğinde yapılacaklardan bir kaçı şöyle:

  • Uygulamanın ayarlarına girdiğinizde “Güvenlik” adlı alanı açınız.
  • Buradan “2 Faktörlü” seçeneğin açılması ve u. internet siteleri alanından da gereksiz görülen bağlı yöntemlerinin kaldırılmasını öneriyoruz.
  • Artı ekli olmayan mail ve diğer doğrulamaların kullanılmasının önemini söylemek isteriz.

Telefondan veriler ve önbellek sil ile hesap kaldırma

Bu işlemler Android tabanlı telefonlar için geçerlidir. Farklı markalarda belki seçenekler farklı yerlerde olabilir ve hatta adlar değişik olabilir. Bir Huawei ile Xiaomi belki aynı bölümden işlem gerçekleşmeyebilir. Malum kendi sistemini kullanan markalar var.

  1. “Uygulamalar” adlı bölüme ulaşınız.
  2. Tüm yüklü olan ve sistemde çalışan dahili uygulamaların listesini burada göreceksiniz. İçlerinden “Instagram” olana dokununuz.
  3. Veriler ve önbellekle alakalı olanlara dokunun. Önce önbellekle ve sonra verilerle devam ediniz. Yani seçeneklerden her birine dokunduktan sonra gidip kalkmış mı diye kontrol ediniz. 
  4. Yukarıdaki tekrardan uygulamayı kurmak ya da giriş yapmak zorunda bırakabilir.

Uygulama sürümü ile ilgili durumlarda, mevcut olan uygulamayı telefondan kaldırınız ve bir kaç önceki versiyonu kurup test ediniz.

Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor
Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor

Instagram kayıtlı oturumları kapatma

  • Yukarıdaki ilgili bölüm içerisinde birde “Giriş hareketleri” adlı seçeneğe girdiğinizde daha önce hangi bölgelerden giriş yapıldığını görebilirsiniz. Burada 3 nokta alana dokunduğunuzda “Çıkış yap” ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri iPhone üzerinden aktardık. Android cihazlarda ise yine aynı bölümdeki seçenekleri kontrol edebilirsiniz.

Samsung gibi telefonlarda denemeniz içinde profil alanında veya yine ayarlarda “Çıkış yap” olması gerekiyor. Oradan hatırlayacak oturumlar kaldırılabilir. 

Yine ilgili bölümde giriş bilgilerinin kaydedilmesi ile ilgili seçenek bulunuyor. Birde oturumu aç butonun yanında 3 noktaya dokunulduğundan “Kaldır” çıkacaktır.

Facebook oturumunu kaldırmak içinde açık olan oturumu kapatmanız gerekiyor. Daha sonra kullanıcı adınızla giriş yaparsınız ekrandan kalkmış olacak. Kalkmamışsa yine unut veya kaldır adlı seçeneği giriş ekranında göreceksiniz.

iPhone instagram kayıtlı hesap kaldırma
iPhone Instagram kayıtlı hesap kaldırma

Her ne şekilde olursa olsun bir yol bulamadıysanız yukarıdaki resimde gördüğünüz yardım alanını kullanınız. Unutmadan çok sık yaptığınız şeylerin bir sonucu işlem engeli olarak yansıyabilir.

Instagram kayıtlı hesap ekrandan kalkmıyor
Instagram kayıtlı hesabı kaldırma sorunu

Direk açılan hesapları kaldıramıyorum sorunu

Hesapları kaldıramıyorum sorunu yaşayanlara bir üsteki adımları öneriyoruz. Ek olarak şifre değişikliğinin işe yarayacağını düşünüyoruz. Malum değiştiğinden dolayı hesap açılmayacak. Birde değişiklik sırasında açık olan oturumların sonlandırılması önerisi çıkabiliyor.

Kayıtlı oturumların silinmesi adına oturum geçmişinin temizlenmesi gerekebiliyor. Artı girişlerde bazen telefonun kendi sistemine göre ek giriş güvenlikleri eklenebiliyor. 4 Haneli kısa bir kodla hesaba ulaşmanızı sağlayan yöntemler bulunuyor. 

Test adına birde farklı cihazlardan veya bilgisayardan da denenmesini öneriyoruz. Şüpheli olarak sistem tarafından kısıtlamaya uğrayabilirsiniz.

Uygulamadan Instagram kayıtlı hesap kaldırma sorunu yaşayanların uygulayacağı tüm işlemleri sizler için araştırdık.

Sıradaki öneri konumuz: Instagram akış yenilenemedi 

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!