iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Apple amiral gemisi olan iPhone modelinin son telefonunu bu yıl içerisinde piyasaya sürdü. Apple ayrıca yine iPhone 7 modeli ile birlikte yeni yazılımını da bu yılda yeniledi. iOS 10 2016 yılında iPhone kullanıcıları ile buluşurken bazı yenilikler ve sorunları da peşinde getirdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iOS 10 ile gelen yeniliklerden bahsetmeyeceğiz çünkü daha önce yaptığımız haberlerde bu konu ile pek çok yazı yayınladık. Burada iOS 10 güncellemesi ile gelen kullanıcıların karşılaştıkları problemlerden bahsedeceğiz.

iOS 10 yeni çıktıktan sonra Apple tarafından üzerinden çok fazla vakit geçmeden yeni güncellemeleri yayınladı. Çünkü bazı  modelleri iOS 10 ile beraber yeni sorunlar ile karşılaştılar. Apple bu sorunları çözüme kavuşturabilmek için yeni güncellemelerini yayınladı.

En son ise iOS 10.1.1 güncellemesini yayınlayarak telefonlarda oluşan hataları gidermeye çalıştı. Buraya kadar yaptığımız girizgahtan sonra asıl konumuza gelelim.

iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni

iPhone iOS 10 tekrar yazılım güncelleme nedeni

En son iOS 10.1.1 sürümünü yükleyen iPhone telefonları, telefonları üzerinden yazılım güncelleme sorgulaması yaptıklarında yazılımlarının güncel olduğu ve herhangi bir yazılım yüklemesi bulunmadığını görmektedirler. Fakat iPhone telefonlarını iTunes programına bağladıklarında ise yazılım güncellemesi bulunduğunu ve yükleme yapıp yapmayacaklarını sormaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Peki neden? iPhone kullanıcılarının karşılaştıkları bu karmaşık durumun aslında basit bir cevabı bulunmaktadır. Apple iOS 10.1.1 sürümünün art arda iki sürüm yayınladı. Eğer siz iPhone telefonunuza ilk sürümü yükledi iseniz iTunese bağlandığınızda sizden telefonunuzu güncellemeniz istenecektir.

Daha açık yazmak gerekirse eğer telefonunuzdaki sürüm 10.1.1 14B100 şeklinde ise yeni güncelleme olan 10.1.1 14B150 sürümünü yüklemeniz istenilecektir. Bu sürümle ile ilgili detaylara ipsw. me/#!/version adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak