iPhone iOS 14 IPSW ile sıfırdan kurulum

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Destekleyen iPhone telefonlara iOS 14 güncellemesi geldi ve isteyen otomatik yükleyebilir veya IPSW ile sıfırdan kurulum nasıl yapılır inceleyebilir.

Sponsorlu reklam

Yayınlanması için kullanıcıların sürekli bekleme yaşadığı ve çeşitli beta sürümlerin test edildi iOS 14 Türkiye için de aktif edildikten sonra kullanıcılar nasıl kurulacağına dair net bilgi edinmek istemeye başladı. Sürümün telefon veya akıllı cihazınız tarafından görünür olmasını sağlayacak olan güncelleme ile alakalı ciddi gecikmeler yaşanması huzursuzluk yaşanmasına da neden oldu. Bazıları güncellemeye ulaşma konusunda sorun yaşamazken bazıları henüz göremediklerini dile getiriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple kullanıcıları her güncellemeden sonra klasik indirme ve güncelleme yolunu kullanarak işlemlerini tamamladıkları için bu sürüm için de aynı yolu denemeye başladı. Ayarlar menüsü üzerinden genel yazan kısma ulaşılması ve yazılım güncelle kısmının seçilmesi sürümün gerçekten güncellemesini yapmıyor. Farklı bir kurulum olması gerekli oluyor.

Sponsorlu reklam

Güncel: Resmi tam sürüm yayına alındı ve indirmeye açıldı.

iPhone IPSW nasıl kurulur?

Kurulumun yapılması için iPhone marka telefonunuzda bulunan bul özelliğinin devre dışı olduğundan emin olmalısınız. Ardından da ayarlar menüsüne ulaşmalısınız. Buradan sonra izlemeniz gereken sekmeler sırasıyla isminiz, bul ve İPhone’umu Bul seçenekleri olmalıdır. En son ulaştığınız yerden aktif olan bul seçeneğini aktif olmayacak şekilde onaylamalısınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Bilgisayarınızdan Finder özelliğini bularak aygıtınızın cihaza bağlanmasını sağlamalısınız.
  • Bilgisayardan aygıtı bulmalısınız.
  • Aygıtınızı görüntülemeye başlayınca Option menüsünden basılı tutarak geri yüklemesi onayı vermelisiniz.
  • Rehber listesinde en altta çıkan IPSW dosyasına tıklamalısınız. Bu yola doğrulama alınır ve kurulum tamamlanır.

Windows 10 ile IPSW kurulumu için:

  • IPSW iOS 14 dosyasını indiriniz.
  • iTunes bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor. Mümkünse son sürüm.
  • Klavyeden Shift tuşuna basılı tutunuz ve “iPhone’ a geri yükle” adlı butona tıklayın.
  • İndirdiğiniz yazılım dosyasını seçiniz.

iPhone iOS 14 IPSW ile sıfırdan kurulum

İşlemlerden önce her zaman sorunsuz bir yedeğin alınmasını öneririz. Bu hem iCloud ile hem iTunes ile yapılmasında fayda olacak.

iOS 14 IPSW yükleme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 18:36

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak