iPhone iOS güncelleme uyarıları ayarlarını açma kapama

media 10438

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 / Plus ve iPhone 7 modellerinde otomatik güncellemeleri kapatma açma işlemleri nasıl yapılır? sorusunun cevabı bu haberimizde….

Andronova

iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 6S Plus, iPhone 5C, iPhone SE modellerinde otomatik güncelleme nasıl kapatılır. Ülkemizde en çok satan telefon markalarından biride Apple firmasının ürettiği iPhone serileridir. iPhone modelleri her yıl nerede ise yeni bir işletim sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Ara dönemlerde ise bu işletim sistemlerinde yaşanan güncelleme sorunlarını çözmek için ara güncellemeler yayınlamaktadırlar.

iPhone daha önce çıkardığı iOS 5 işletim sistemi ile artık iTunes yazılımına bağlı kalmadan telefon üzerinden OTA güncelleme özelliğini kullanıcılarına  sundu. Bazı kullanıcılar bu gelen güncellemeleri devre dışı bırakmak istemektedriler. Özellikle  jailbreak yapılmış iPhone telefonlar gelen güncelleme için jailbreak yayınlanmadan yeni güncellemeleri telefonlarına kurmak istememektedirler.

iPhone iOS güncelleme uyarıları ayarlarını açma kapama

iPhone iOS güncelleme uyarılarını açma kapama

iPhone modellerinde otomatik günçelleşmeyi kapatabilmeniz için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. İlk önce iPhone telefon modellerinden safari uygulamasını çalıştırınız.
  2. Açılan safari sayfasının adres çubuğuna hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig kodunu yapıştırınız.
  3. Bu işlem sırasında karşınıza gelen ekranda sizlerden profil yapmanız istenecektir. Karşınıza gelen ekranları takip ederek profilinizi ulaştırınız.
  4. Profilinizi oluşturduktan sonra telefonunuzu yeniden başlatınız.
  5. Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek güncellemeleri kontrol ediniz. Telefonunuz günceldir uyarısı alacaksınız.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 13:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın