iPhone IP Box ile şifre sıfırlama

Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone şifresini sıfırlama için kullanılan programlar işe yaramamakta. Daha çok cihazla yapılan işlem olumlu sonuç verme olasılığı var.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Evet her ne kadar Apple şifresi kırılan zor bir sisteme sahip olsa da bu mümkün. Sonuçta kul yapısı. iOS kapalı bir sistem olsa da zaman zaman açıkları oluyor ve açık kapatılana kadar bazı işlemleri yapabiliyorsunuz.

Apple hesabı nasıl kırılır diyenlere işte bu haberle cevap vermek istedik. Kısa zaman önce Apple ile FBI’ yı karşı karşıya getiren iCloud şifre açma tartışması, gündemi baya bir meşgul etmişti. FBI tarafından şifre kırıldı açıklaması ile acaba gerçekten cihazın şifresi kırıldı mı soruları gündemde uzun bir süre yer buldu. Normalde mümkün değil gibi görünse de hiçbir şey imkansız değildir.

iPhone şifresini kıran FBI

Apple, FBI’ ın talebini geri çevirmesi ile FBI farklı yerlerden aldığı yardımla şifrenin kırılabileceği duyuruldu. İş böyle olunca kırma cihazı gündeme geldi. IP Box adıyla duyurulan bir cihaz dört haneli şifreleri gün içerisinde kırabildiğini gösteren video ve paylaşımlar yapıldı.

iPhone IP Box ile şifre sıfırlama
iPhone IP Box ile şifre sıfırlama

Apple şifre deneme hakkı olarak 5 kez hak verirken, iPhone şifre kırma videosunda gördüğümüz kadarıyla IP Box, bu engelleme limitlerini kaldırıyor. Bu cihaz sadece şifre kırmıyor! aynı zamanda cihaz içerisinde yer alan fotoğrafları, rehberi, e-postaları ve dosyaları da almanızı sağlıyor.

IP Box iPhone kırma cihazı Ebay üzerinden ve kendi sitesi üzerinden satışı yapılıyor. iOS iPhone şifre kırıcı bazı telefon modellerini kapsıyor mu ve her ne kadar dört haneli şifreleri kırıyor olsa da güvenirlik konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu an kırılabilen şifreler daha sonra sorun oluşturabiliyor. Apple yeni iOS sürümlerini yayınladıkça güvenlik açıkları kapatılmakta. Tabi bu daha çok yeni cihaz modellerinde görülüyor. Malum eski modellerin güncelleme desteği zamanla bitiyor.

Öneri haberler:

https://www.andronova.net/apple-sifre-sifirlama-sifre-kirma-h2434.html

https://www.andronova.net/iphone-kilidini-apple-ile-kaldirma.html

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir