iPhone IP Box ile şifre sıfırlama

blank

Apple' ın iPhone telefonun şifresini sıfırlama için kullanılan programlar işe yaramamakta. Daha çok cihazla yapılan işlem olumlu sonuçlanabiliyor.

teknik destek

Apple şifresi nasıl kırılır? Evet her ne kadar Apple şifresi kırılan zor bir sisteme sahip olsa da bu mümkün. Sonuçta kul yapısı. iOS kapalı bir sistem olsa da zaman zaman açıkları olduyor ve açık kapatılana kadar bazı işlemleri yapabiliyorsunuz. Android kadar açık olmasada evet bazen bulunuyor.

Apple hesabı nasıl kırılır diyenlere işte bu haberle cevap vermek istedik. Kısa zaman önce Apple ile FBI’ yı karşı karşıya getiren iCloud şifre açma tartışması, gündemi baya bir meşgul etmişti. FBI tarafından şifre kırıldı açıklaması ile acaba iPhone şifre kırma programı ya da cihazı var mı soruları baya bir aramalara yansıdı. Normalde mümkün değil gibi görünse de hiçbir şey imkansız değildir.

Apple, FBI’ ın talebini geri çevirmesi ile FBI farklı yerlerden aldığı yardımla şifrenin kırılabileceği duyuruldu. İş böyle olunca kırma cihazı gündeme geldi. IP Box adıyla duyurulan bir cihaz dört haneli şifreleri gün içerisinde kırabildiğini gösteren video ve paylaşımlar yapıldı.

iPhone IP Box ile şifre sıfırlama

Apple şifre deneme hakkı olarak 5 kez hak verirken, iPhone şifre kırma videosunda gördüğümüz kadarıyla IP Box, bu engelleme limitlerini kaldırıyor. Bu cihaz sadece şifre kırmıyor! aynı zamanda cihaz içerisinde yer alan fotoğrafları, rehberi, e-postaları ve dosyaları da almanızı sağlıyor.

IP Box iPhone kırma cihazı Ebay üzerinden ve kendi sitesi üzerinden satışı yapılıyor. iOS iPhone şifre kırıcı bazı telefon modellerini kapsıyor mu ve her ne kadar dört haneli şifreleri kırıyor olsa da güvenirlik konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Şu an kırılabilen şifreler daha sonra sorun oluşturabiliyor. Apple yeni iOS sürümlerini yayınladıkca güvenlik açıkları kapatılmakta. Tabi bu daha çok yeni cihaz modellerinde görülüyor. Malum eski modellerin güncelleme desteği zamanla bitiyor.


Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:27

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!