iPhone kablosuz şarj bataryayı öldürüyor mu?

Andronova

Apple’ ın kablosuz şarj özelliği bataryanın erken bitmesine neden oluyor. Yani daha az batarya ömrü demek. Bu aralar Apple, AirPower’ ı çıkarmaya hazırlanıyor. Bakalım nasıl bir etkisi olacak?

Apple, iPhone X ile umduğunu bulamadı. iPhone 8 içinde aynı şeyler söylenebilir. Bu yıl WWDC etkinliğinde iPhone SE için yeni bir sürüm çıkarmaya hazırlanıyor. Bakalım bu modelle beklediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi? 

iPhone 8, Plus ve iPhone X modelleri ile kablosuz şarj özelliği de geldi. Ama söylentilere göre Apple’ ın kablosuz şarj özelliği bataryaya zarar veriyor.

Apple’ ın çok geç çıkardığı kablosuz şarj özelliği bu aralar olumsuz yorumlar almakta. Nedeni hızlı şarj olmasa dahi kablosuz şarj ile pil ömrü kısalıyor.

Bir blogger’ da yer alan haberde çıkarılan teknolojinin pil ömrünü etkilediği şüphesini ortaya çıkardı.

Apple, kablosuz şarj ile tam 500 şarj döngüsü ile %80′ e kadar koruduğu. Blogger’ da 3 yıl şarj süresinin 2 yıl dahi olmayacağı. 

iPhone kablosuz şarj bataryayı öldürüyor mu?
iPhone kablosuz şarj bataryayı öldürüyor mu?

Kablosuz şarj batarya ömrünü neden kısaltıyor?

Kablolu şarj da güç kabloda toplanıyor. Kablosuz da ise direk batarya da toplanıyor.

Apple, bu sorunu pekte aldırış etmiyor gibi duruyor. AirPower çıktığında bakalım nasıl bir etkiye sahip olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir