iPhone kalıcı silme programı

media 7347

Apple' ın cep telefonları iPhone 5s, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8, iPhone X ve Plus modellerde verileri tamamen nasıl silinir detaylı olarak anlattık. Peki telefonun içerisindekileri kalıcı silmek için ne yapılmalı?

Andronova

Hemen hemen tüm cihazlarda silinmiş verileri geri almak mümkün. Yeterki donanımsal bir arıza olmasın. Hatta okuyucu çalıştığı sürece isterse donanım arızası dahi olsa disk üzerinden imaj alınarak veri kurtarma yapılabiliyor. Yani hiç bir veri geri getirilemez değil. Geçenlerde bir veri kurtarma programı ile bir fotoğraf makinasının hafıza kartınındaki verileri kurtarmıştım. Diyebilirim tüm verileri eksiksiz aldım. Bu durum hem Android hem de iPhone telefonlarda da aynı.

iOS cihazınız, Apple saatiniz yada Mac bilgisayarınız kaybolur yada çalınır ise bir takım işlemleri daha önceden yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerden biri cihaz çalınmadan önce IPhone‘umu Bul sistemine cihazları ayarlamışsanız iCloud.com sitesinde IPhone’umu Bul butonunu kullanarak cihazınızı silme işlemini yapabilirsiniz.

Kaybolan cihazınızda IPhone’umu Bul etkin değil ise başka yöntemleri uygulamanız gerekecek. Kullanılan bir cihazı uzaktan silme işlemi yaptığınızda, Etkinleştirme Kilidi altındaki sistem cihazı koruma işlemi için açık konumda kalarak işlemlerine devam eder.

iPhone kalıcı silme programı

Peki iPhone tamamen nasıl silinir?

iPhone tamamen nasıl silinir? İlk önce cihazı silmeden yani fabrika ayarlarına döndürmeden önce iCloud ve başka yedekleme işlevi varsa onları temizleyip kaldırınız. iCloud için Ayarlar’ dan ilk bölümdeki Apple kimliğinde yer alan iCloud seçeneğinden yapabilirsiniz. Tüm hesaplardan çıkış yapıp sonra telefona format attınız. Daha sonra erğer önemli verileriniz varsa aşağıdaki tarz da uygulamalar ile cihazı tamamen siliniz.

iPhone tamamen silme programı: İlk önce fabrika ayarlarına çevirmek için Ayarlar / Genel / Sıfırla / Tüm içerikleri ve ayarları sıfırla seçeneği ile işlem yapınız. Sonra Wondershare, Apowersoft ve iMyfone Umate Pro gibi bazı programlarla iPhone telefonu tamamen temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Aygıtı silmek için yapılacak işlemler nelerdir? Sistemden tüm aygıtlar bölümüne giriş yapın. Burada silme işlemi yapacağınız cihazı seçin. Daha sonra aygıtı sil butonuna tıklayın. Silme işlemi için IOS aygıtı yada Apple Saat de: Apple Kimliği şifrenizi yada aile üyesine ait olan bir Apple Kimliği şifresini girin. Güvenilen bir tarayıcı penceresinde bulunmuyorsanız daha önceden belirlediğiniz güvenlik sorularının yanıtlarına girerek işleme devam edin. Ya da cihaza gelen bir doğrulama kodunu girerek işleme devam edebilirsiniz. www.andronova.net

Peki iPhone tamamen nasıl silinir?

Kaybolan iPhone silmek için yapılacak işlemler

iPhone kalıcı silmek: Kaybolan cihazın silme işlemi için farklı bir IOS aygıtını kullanabilirsiniz. Bu işlemler için IPhone’umu Bul bölümüne giriş yapın daha sonra yardım bölümüne tıklayın daha sonrasında aygıtı silme bölümüne giriş yapın. Cihazınız çevrim içi durumdaysan uzaktan silme işlemi otomatik başlar. Bu işlemler sırasında Apple Kimliğinde bulunan mail adresinize bir onay maili gönderilir. Onaylama işleminden sonra silme işlemi otomatik başlar.

iPhone fotoğrafları, videoları, notları, Whatsapp, SMS mesajları, rehberideki kişileri ve tüm verileri silme programı ile kalıcı temizlenebilir. Tabi %100 kesin olmayabilir. 


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 14:33

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın