iPhone kilidini Apple ile kaldırma

Apple kilidini kaldırma

iOS kullanıcılarının yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri iPhone kilidini kaldırma diye düşünüyorum. Apple Kimliği şifresini veya Apple’ a kayıtlı mail hesabını unutanların, Apple ile görüşerek işlem yapmaları için gerekli tüm adımları bu haberimizde anlattık.

teknik destek

Dün ve bugün Apple ile görüşme yaptım. Teknoloji tarafında yetersiz olan bir komşumuzun telefonu için görüştüm. Apple kilit kaldırma görüşmesinde şunu fark ettik destek hizmet veren temsilcilerin uzmanlık alanında büyük farklılıklar görülüyor. Artı süreçle ilgili net bilgiye sahip olmayanlar var. Destek birimindeki çalışan ısrarla bana gereksiz bir süreç uygularken, bende ısrarla süreci yanlış bildiğini dile getirdim. Baktım ne o geri adım atacak ne de ben. Başka bir temsilciye çağrıyı aktarmasını istedim. O da bir üst temsilciye bağlandı ve sonuç benim haklı olduğum anlaşıldı.

Yukarıda bahsettiğim durum sizin de karşınıza çıkma olasılığı var. Bunu önceden bilerek görüşmede duruma göre farklı bir temsilci talebiniz olsun.

Apple kimliği unutulduğunda ne olur?

Telefon açılıyorsa büyük ihtimal uygulama indirme gibi alanlarda belki bu kimlik bilgisine ihtiyacınız olacak. Tabi kayıtlı değilse indirme sırasında şifreniz sorulacaktır.

Kullanıcından kullanıcıya değişen durumlar şöyledir:

  • Kimliğe ulaşamayan kullanıcıların cihazda yapacağı bazı düzenlemelerde bu bilgilere ihtiyaç duyulduğu anlar oluyor. Bilmezseniz ilgili alanlar kullanılmaz.
  • iPhone ekran kilidinin şifresini unuttuğunuzda en iyi yöntemlerden biri Apple kimliği ile erişim yapma. Burada duruma göre iTunes kullanılarak geri yükle veya sıfırdan yüklemelerde çözüm sağlanmaktadır.
  • Telefonu başka bir sim kartla kullanmanız engellenir.

iPhone kilidini kaldırmak için yapmanız gereken işlemler

Apple ile konuştuğunuzda sizi aşağıdaki bilgilere yönlendirecekler. Adım adım doğru şekilde ilgili alanların doldurulması yeterli olacak. Unutmadan iletişime eklediğiniz mail adresinin doğrulanması gerekiyor. Yani iletişim kanalının doğrulanması şartı ile diğer alanlara geçiş yapılacak.

https://al-support.apple.com/#/additional-support bağlantısına tıklayalım. İlgili içeriği okuyun ve en aşağıya gelip “Gizlilik Politikası’ nı” onaylayın

iPhone kilidini Apple ile kaldırma

Apple’ ın size geri dönüş yapması için erişiminiz olan bir e-posta adresini istenilen alana girin

iPhone ekran kilidini kırmak için başvuru

Seri numara (IMEI) bilgisini belirtilen alana ekleyin

Görüntü karakter eşleşmesini yapın

Aygıtınız bulundu ise, ‘Sürdür‘ ile devam edelim

iPhone kilidini kaldırma

Yeni açılacak bölüme ad bilgisi, telefonun ilk satın alındığı “İlk satın alınma tarihi” alanını doldurun

iPhone ekran kilidini açma

Aygıtı ilk aldığınız yerin bilgisini yazıyorsunuz. Artı satın alınan mağaza adres bilgisi ve talebin içeriğini girin.

Apple ekran kilidini fatura ile açma

Fatura eklemek için “Dosyaları seçin” ve “Sürdür” ile devam edelim

Apple ekran kilidi kaldırma

Son ekranda biraz önce girdiğiniz bilgilerin doğrulanması seçeneği çıkacak

Alanlar kontrol edildikten sonra “Sürdür” ile başvurunuzu tamamlayın.

Apple kimliğini kaldırma başvurusu

Apple destek olay kimliğiniz adlı bilgiyi not alın. Bu başvurunun sonucu 10 gün içerisinde belli olacak. Gerekli bilgilendirme mail ile yapılacak.

Apple kilidini kaldırma başvurusu sonucu

Ekran kilidi kaldırma başvurunuzun cevabı 10 gün içerisinde verilmekte. Başvuruya eklediğiniz e-postaya olumlu ya da olumsuz bilgi gelecek. Bundan sonraki süreçler daha kısaca olacaktır.

Apple ekran kilidini kaldırma işlemlerinin düzgün şekilde yapılmasından sonra sistemlerdeki Apple kimliği kaldırılmış olacak. Kısaca yeni iPhone alınmış gibi yeni Apple kimliği ekleyerek kullanıma başlayacaksınız.

iPhone iTunes yedeği bilgisayarda nereye alıyor adlı haberimizi okumanızı da öneririz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!