iPhone kişisel erişim noktası görmüyor bağlanmıyor

media 27

iPhone kişisel erişim noktasını açıyorum ama telefon WiFi adını görmüyor ya da bağlanmıyor şikayetleri her dönem devam etmekte. Çözümde ise her şey geçici.

teknik destek

iPhone üzerinden kablosuz bağlantı ile ilgili sık sık problemler yaşamaktayız. iPhone Wifi bağlantısı ile ilgili karşılaşmış olduğunuz sorunlar ile ilgili detaylı bir araştırma yaptık tüm detaylar haberimizde.

Cihazlarda internet bağlantılarıyla alakalı karşılaşmış olduğunuz problemlerin zaman zaman çözümlerini anlatan yazılarımız oluyor. Bu yazımızla bilindik bir probleme yer vermek istedik. Çok uzun zamandır devam eden ve model farketmeyen bir kronik arıza diyebiliriz. İnterneti paylaştırmak istediğimizde ya görmüyor ya da kopma olduktan sonra ağ adı kayboluyor.

İlk cihaz iPhone 5 ve sonrasında iPhone 7 ve iPhone 11 Pro Max modellerinde bizzat yaşadığımız bu durum için çok öncesinde Apple bir açıklama yapmıştı. Gerekli çalışmaların yapılacağı beklenirken sadece bir zaman çıkardıkları sürümlerde yaşanan bağlantı sorunlarını çözdüler. Çıkarılan güncellemede “Hücresel veri” tarafında yaşanan bir sorundan dolayı bir çok kullanıcının sıkıntılar yaşadığı biliniyor.

iPhone kişisel erişim noktasını görmüyor mu?

Kişisel erişim noktasını açıyorum ama telefon ağı görmüyor ya da bilgisayar WiFi adını görmüyor diyenlerin çok olduğunu düşünüyoruz. Biz üst üste denediğimizde bir çözüme ulaştığımızı görüyoruz.

Neden ağı görmüyor derseniz genelde olan kronik denilen bir sorundur. Sanırız yazılımda bir türlü çözemedikleri bir şeyler var. Normalde bazen ilk açtığınızda görebiliyor. Bazende 3-4 kez aç kapa yaptıktan sonra görebiliyor.

 1. Eğer aşağıdakilerle alakalı bir durum söz konusu değilse büyük ihtimal düşme kaynaklı, kurulu sürüm veya yüklü olan uygulamalardan biri sıkıntı çıkarabilir.
 2. Uzun zamandır telefonun kapatılmamasından dolayı sistemden alakalı olabilir.
 3. Şarj yetersiz kalmasından dolayı güç kazanmak adına buraya bir müdahale yapılabilir.
 4. Gelen bir güncellemenin genelde veya bazı modelleri etkilemiş olabilir.
 5. Zarar verecek siteler veya uygulamalar yapabilir.
 6. Çok sık düşen telefonlarda böyel bir şeyler çıkabiliyor.

iPhone WiFi görmüyor çözüm önerileri

Farklı ağlara bağlanılması gerekiyor. Sorun yoksa kapat aç ve sonrasında ne gibi yapılacak işlemler yapılabilir buna değineceğiz.

Son zamanlarda kurulu olan uygulamaların kaldırılarak denenmesini öneririz. Duruma göre ağ ayarlarını sıfırlayınız. Sonrasında baktınız olmuyor bu seferde tüm veri ve ayarların sıfırlanmasıyla fabrika ayarına dönülmüş olacak.

Kablosuz bağlantınız ile ilgili kablosuz ağı göremiyor ya da sürekli bağlanıp, bağlantınız kesiliyorsa modeminize yakınlaşınız. Çekim seviyesinden dolayı bu şekilde bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

 1. Wi-Fi açık olmayabilir Wi-Fi etkin mi değil mi kontrol edelim.
 2. Modeminizin açık olup olmadığını kontrol edelim, modem açık bağlantı var ise Wi-Fi ışığının yanıp yanmadığını kontrol ederek. Wireless yönlendirici tuşu üzerinden veya yazılımdan WiFi etkinleştirelim. Bu da modeme bağlanmıyorsa kontrol edileceklerden biri.
 3. Kablosuz ağınızın üzerine dokunduğunuzda şifreyi kabul etmiyorsa, modemin arayüzüne giriş yaparak yeni bir parola belirleyiniz.
 4. Ağı unutarak tekrardan bağlantı yapmayı deneyiniz. Artı ağın adını değiştiriniz. (Parola ve ağ adında kesinlikle Türkçe karakterler kullanmayınız)
 5. Eğer hala aynı şekilde bağlantı kuramıyorsanız o zamanda ağ ayarlarını sıfırlayınız. Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ ayarlarını sıfırla adımlarını takip ederek ağın daha düzgün bir hale gelmesi sağlanılır. Daha sonra yeniden parolanızı girerek bağlantı kurabilirsiniz.

Cihaza özgü sürekli WiFi bağlanmıyor sorunları yaşanırsa, bilgisayarınıza iTunes’ i kurunuz ve onla sıfırdan iOS kurulumunu yapınız.

iPhone kişisel erişim noktası görmüyor bağlanmıyor

iPhone kişisel erişim noktasına bağlanmıyor

Açmış olduğunuz erişim noktasına başka telefonlar bağlanamıyor ise belki farklı sebepler yaşanıyor olabilir. Örnek kullanılan versiyonun çok eski olması ve bağlanan cihazda kopma gibi sorunları da getiriyor olabilir.

Yukarıdakileri deneyiniz ve kesinlikle ağ ayarını sıfırlamanız gerekiyor. Güncellemeye bağlı aksaklıklar yaşanırsa çok geçmeden yeni versiyonun çıkışı başlar.

Test ettiğiniz telefonların ayrı ayrı sistemlere sahip olduğundan emin olunuz. Mobil cihazların dışında Smart televizyonlarda da test edilebilir.

Ağ görünüyor ama bağlanmıyorsa birde manuel ip ve dns tanımlamasını yapınız.

iPhone kişisel erişim noktasın bağlanmıyor

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın