iPhone konum kapatma nasıl yapılır

blank

iPhone 5s, iPhone 6 / 6s ve iPhone 7 kullanıcılarının konumları gün içerisinde kaydedilmektedir. iPhone modellerinde takip edilme sistemini nasıl kapatacağınıza yer verdik.

teknik destek

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modelinde konum servislerinin nasıl kapatılacağını aşağıdaki başlığımız altında yayınlayacağız. iPhone gün içerisinde konum kullanan uygulamalar ile sık ziyaret ettiğiniz konumları kayıt altına almaktadır. Peki bu takip sistemini iptal etmek istersek ne yapmalıyız.

Apple firması tasarlamış olduğu işletim sistemi ile akıllı telefonlar içerisinde ayrı bir yeriş bulunmaktadır. Apple iOS 7 işletim sisteminden sonra Gizlilik kısmı oluşturdu. iOS 7 ve sonrasında yer alan gizlilik bölümünde bulunan “Sık Kullanılan Konumlar” seçeneği ile iPhone kullanıcılarına App Store ve AppleMaps başta olmak üzre bir çok uygulamada faydalı bilgiler sunmaktadır. Fakat bu özelliğin faydası olabildiği gibi bazı olumsuz yönleride bulunmaktadır.  “Sık Kullanılan Konumlar” özelliği iPhone’un konumunu devamlı kullanmaktadır. En fazla bulunduğunuz ortamlara ait konum bilgilerini depolamaktadır.

Alt başlıklar (Müşteri hizmetleri)

iPhone takip edilme sistemini kapatma

Sık Kullanılan Konumlar”  seçeneğinin yukarıdaki bahsettiğimiz olumsuzluğunun yanı sıra aktif olması durumunda telefonunuzun şarjını olumsuz olarak etkilemektedir. ayrıca bazı iPhone kullanıcılar konumlarının takip edilmesinden aşırı derecede rahatsız olmaktadırlar.

Bu durumda bu takipten nasıl kurtulabilirsiniz. Bu seçeneği kapattığınızda iPhone tarafından sunulan iki olumlu durumu red etmiş olacaksınız. Bunlar;

  • Konum servisinin daha iyi olması için katkınızı esirgemiş olacaksınız.
  • iPhone’un konum nazlı faydalı bilgi önerilerini de ret etmiş olacaksınız.

iPhone konum kapatma nasıl yapılır

iPhone konum kapatma

Sık Kullanılan Konumlar” özelliğinin olumlu ve olumsuz yönlerini saydıktan sonra şimdide bu özelliği iPhone telefonlarında nasıl kapatabileceğinizi anlatalım.

Sık Kullanılan Konumlar” özelliğini kapatabilmek için Ayalar>Gizlilik>KonumServisleri>Sistem Servisleri>Sık Kullanılan Konumlar adımlarını konum takip sistemini kapatmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca konum özelliğine bağlı reklamları da bu bölümden pasif konuma getirebilirsiniz. Bunun için bu bölümde yer alan “Konum Tabanlı iAD’ler” seçeneğini devredışı bırakınız. Ayrıca bu kısımda bir çok seçenek karşınıza gelecektir. Bu seçeneklerden istediğiniz devredışı bırakarak telefonunuzun şarjının uzun gitmesini sağlayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:31

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!