iPhone Konuşurken Arayanı Görme Nasıl Açılır

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

iPhone konuşurken arayanı görme: iPhone biriyle konuşurken başka birinin aradığını görmek için yapılması gereken tuşlamayı paylaşmak istedik. Çoğu kullanıcının bu işlemi nasıl yapıldığını bilmemekte.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

iPhone konuşurken arayanı görme tuşlaması ile artık biri ile konuşurken başka biri aradığında görebileceksiniz. Bazılarının bu işlem için operatörünü aradığını duyuyoruz. Bize göre çok önemli bir servis hizmetidir. Telefon görüşmesi yaparken arayanı görmek istemez misiniz? Tabi bazılarının özellikle bu özelliği kapattığını görmekteyiz. Çok sık telefon görüşmeleri yapan ve iş yoğunluğu nedeniyle gelen aramalardan usananların çoğu tercih etmeyebiliyor.

Telefonda konuşurken arayanı görmek isteyenlerin çoğunun görüşme yaparken önemli bir çağrı gelmesi durumunda gelen çağrıyı görmek isteyenlerden oluşur. Biz bu durumu kargo hizmetlerinde yaşıyorduk. Adresi bulamayan görevli arıyor ve telefon meşgul ise tekrar aramadan yoluna gidiyor.

iPhone Konuşurken Arayanı Görme: Önemli Bilgiler ve Kullanım

iPhone’unuzda konuşurken arayanı görme özelliği, telefon görüşmeleriniz sırasında kimin sizi aradığını hızlı ve kolay bir şekilde tanımanıza yardımcı olur. Bu özellik, kullanışlıdır ve telefonunuzun ekranında veya kulaklıkta görüntülenir. Bu makalede, iPhone’da konuşurken arayanı görmenin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve bu özelliği nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Konuşurken Arayanı Görme Nedir?

Konuşurken arayanı görme, iPhone’unuzda bir telefon görüşmesi sırasında sizi arayan kişinin kim olduğunu anlamanızı sağlayan bir özelliktir. Görüşme başlamadan önce veya görüşme sırasında, arayan kişinin adı veya numarası ekranda veya kulaklıkta görüntülenir. Bu, size çağrıyı yanıtlarken veya görüşme sırasında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Nasıl Çalışır?

Konuşurken arayanı görme özelliği, iPhone’unuzun iletişim kişileri veritabanı ile etkileşim kurar. Gelen çağrının numarası veya adı eşleştiğinde, telefonunuz size kimin aradığını gösterir. Bu, kişisel ve iş kontaklarınızı içeren adres defterinizle senkronize edilmiş bir işlemdir.

Kullanma Kılavuzu:

 1. Numara Eşleşmesi: İlk adım, arayan kişinin numarasının veya adının adres defterinizde kayıtlı olmasıdır. iPhone, gelen aramanın numarasını veya adını kontrol eder.
 2. Ekran Görüntüsü: Gelen çağrı sırasında, eğer arayan kişinin numarası veya adı telefonunuzda kayıtlıysa, bu bilgi ekranınızda veya kulaklıkta görüntülenir. Örneğin, “Anne Arıyor” veya “123-456-7890” gibi bir bilgi görünebilir.
 3. Çağrıyı Yanıtlama: Görüşmeye başlamadan önce, arayan kişinin kim olduğunu gördüğünüzde çağrıyı yanıtlayabilirsiniz. Bu, sizi çağıran kişiyi daha hızlı ve daha özgüvenle karşılamaya yardımcı olur.

Önemli Notlar ve İpuçları:

 • Konuşurken arayanı görme, yalnızca iPhone’unuzun adres defterinde kayıtlı kişiler için çalışır. Gelen çağrının adı veya numarası kayıtlı değilse, bu özellik çalışmaz.
 • Arayan kişinin numarası gizli veya tanınmayansa, kimin aradığını görmeyebilirsiniz.
 • Arayan kişinin adı veya numarası yanlış yazılmış veya eksikse, doğru şekilde kaydedildiğinden emin olun.

iPhone Meşgulken Arayanı Görme

Öncelikle iPhone arama bekletme servisinin açık olduğundan emin olunuz ve sonrasında çok basit bir işlemle bu servisi açacaksınız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
 • iPhone arama simgesine dokununuz
 • Alttan klavye simgesine geçin
 • *43# tuşlarına basınız
 • Son işlem arama tuşu yani yeşil ahize simgesine dokunup ve gelenleri kontrol ediniz 

Aşağıdaki gibi yazılar geldiyse ve hata uyarısı almadıysanız işlem tamam demektir.

iPhone konuşurken arayanı görme nasıl açılır
iPhone konuşurken arayanı görme nasıl açılır
iPhone meşgulken arayanı görme
iPhone konuşurken arayanı görme

iPhone Arayanı Göremiyorum

İlgili tuşlamanın doğru şekilde yapıldığında eminseniz ve çağrı bekletmenin açık olduğunu da kontrol ediniz. Sonrasında birde aşağıdakileri deneyelim.

 1. Oldu ki arama geldiğinde yine meşgul yazısı ve tonu geliyorsa o zaman telefona kapat aç yapınız.
 2. iPhone ayarlarına girip “Genel” > “Sıfırla” > Tüm ayaları sıfırlayın.
 3. Yine genelden “Sıfırla” > “Ağ ayalarını sıfırla”
 4. Operatörden kontrol ettiriniz.
 5. Operatörünüz hattınıza reset atsın.

Not: İşlemlerden önce, telefonunuzu kapatıp açmanızı öneriyoruz. Arama bekletme özelliğini açtınız ama durum aynı ise, sistemin yeniden başlatılması sorunu belki çözecek.

Konuşurken arayanı görme özelliği, iPhone’unuzu daha kullanışlı hale getiren bir özelliktir. Çağrıları yanıtlarken kimin aradığını hızlıca tanıyarak daha verimli bir iletişim kurabilirsiniz. Adres defterinizdeki kişileri güncel tutmak ve numaraları eksiksiz kaydetmek bu özelliği daha etkili hale getirecektir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir