iPhone kulaklıkta takılı kaldı ses gelmiyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone 5s' de ses gelmiyor kulaklık diyorsa, iPhone kulaklık modunda takılı kaldıysa veya kulaklık takılı değilken takılı gösteriyorsa nedeni ve çözümü burada.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone telefonda konuşurken karşı tarafın sesi gelmiyor ama benim sesim gidiyor ve sanki kulaklık takılıymış gibi uyarı veriyor. Kulaklıkta takılı mı kaldı? Normal aramalarda ve WhatsApp aramada sesim gidiyor fakat karşı tarafın sesi gelmiyor, kulaklık takılıymış gibi uyarı veriyor. Kulaklık takılı değil takılı gösteriyorsa aşağıdaki adımlardan biri çözüme ulaştıracaktır.

Bu sorun iPhone 5s’ de ses gelmiyor kulaklık simgesi gösteriyor şeklinde genelde yazılmakta. Bu modelin dışında iPhone 6 ve iPhone 6s’ de görülmekte. Tabi donanımsal arıza varsa iPhone 7 dahil tüm modellerde görülebilir.

iPhone kulaklıkta takılı kaldı ses gelmiyor

iPhone kulaklıkta takılı kaldı çözümü nedir?

  • Ses çıkmıyorsa telefonu tamamen kapatıp biraz bekeyip açınız.
  • Kulaklık yuvasını zarar vermeyecek şakilde temizleyiniz.
  • Farklı kulaklık takıp çıkarıp deneyin.
  • Telefonun ayarlarını ve ağ ayarlarını sıfırlayın. (Ayarlar – Genel – Sıfırla) Dikkat edin farklı bir seçeneğe girip cihazı simeyin.
  • Telefondan silebildiğiniz kadar fotoğraf veya video silip yer açıp test edin. (Bu adım çözüm oldu)
  • Cihazda yeni bir sürüm varsa güncellemeyi yapın. Bu ara iOS 12 güncellemesi var. İndirme ve güncelleme butonu çıkması için yeterli saklama alanının olması gerekiyor. 1-2 GB yer açın.
  • Telefonda yeni bir güncelleme yoksa ya fabrika ayarlarına döndürünüz veya sıfırdan iOS sistemini yükleyiniz.
  • Ahize ve kulaklık girişine sıvı kaçtıysa (yağmur suyu veya içecek) iyice kurutunuz. Hopörlör’ de sorun varsa ona da aynı işlemi yapınız.
  • Son öneri ahizenin değişimi. Yetkili servis veya uzman bir servisten yardım alınız.

Cihaza manuel iOS sürüm yüklemesi yapmak için iTunes programıyla bilgisayardan yapılabilir. Tabi cihaz ayarlarından yapılamıyorsa!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 03:52

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak