iPhone Kullancıları Galaxy S5’e Kayıyorlar

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Tüm mobil sektörde iPhone 6 beklentisi yaşanırken kullanıcılar ise beklemeyi tercih etmiyorlar. Yeni telefon almak isteyen kullanıcılar önümüzdeki günlerde çıkacak yeni çipsetli telefonlar yerine bu gün alabilecekleri en uygun (kendilerine göre) telefonları tercih ediyorlar.

Andronova

Yapılan araştırmaya göre yeni telefon alanların %26’sı Samsung Galaxy S5’i tercih ediyorlar. Bir önceki yıla göre (%12) çok büyük bir artış gösteren Samsung’un Amerika’da ise %8 oranında iPhone sahibinin aklını çeldiği görülmektedir.

Apple’ın iPhone 6’da büyük ekran kullanmasıyla birlikte; özellikle Android cephesinden büyük bir geçişin yaşanacağı ile ilgili öngörüler belirtilmektedir. Apple bu gün müşteri kaybı yaşasa da iPhone 6 ile satış ibresini kendi tarafına doğru çevirmeyi bilecektir.

Bu satış analizleri doğru mu yoksa yanlış mı bunu bilemiyoruz ama 22 Temmuzda Apple 3.çeyrek mali finans raporlarını kamuoyu ile paylaşacağını açıkladığı bir dönemde bu tarz haberlerin çıkmasını oldukça manidar bulmaktayız.

Geçtiğimiz mali çeyreği rekor satış ile kapatan Apple’ın kalesi olarak görülen Amerika’da müşteri kaybetmesiyle ilgili haberlerin doğruluğunu çok yakında öğreneceğiz

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın