iPhone rehber yedekleme verilerin yedeğini alma programı

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone rehber yedekleme nasıl yapılır? Adım adım hem iCloud kullanarak hem harici bir uygulama kullanarak resimli anlatımı sizlere hazırladık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yedek alma uygulaması “My Contacts Backup” ücretli ve ücretsiz sürümü yer alıyor. Ücretsizle de tüm numaraların yedeğini tam olarak almak mümkün.

iPhone telefonda alınan yedekler neler? Telefonlar, e-mail adresleri, URL, rehber adresleri, tarihler, notlar ve fotoğraflar. iPhone yedekleme ile ilgili iCloud ile yedekleme nasıl yapılır yazımızı incelemeniz önerilir.

iPhone rehber yedekleme uygulaması

Adres Defteriniz bir şekilde sıfırlanır veya silinirse ekteki VCF formatındaki yedek dosyasına tıklayarak adres defterinizi tekrar oluşturabilirsiniz. Önemli Not : Bu mesajı kendi mail adresinize gönderin ve silmeyin. Bazı SMTP sunucuları çok büyük ekli dosyaları engelleyebiliyor, bu yüzden Gelen Kutunuzu mutlaka kontrol edin. MCBackup – My Contacts Backup tarafından yedeklenmiştir My Contacts Backup, yedeke alma uygulamasını sizin için detaylı inceledik. Evet uygulama gayet başarılı ve sorunsuz yedekleme yapmaktadır. En iyi yönlerinden biri de mail adresinize yedeğin gönderilmesi.

iPhone rehberin yedeği nasıl alınır?

Yedek alma uygulamamızı App Store mağaza uygulamasından My Contacts Backup olarak veya Backup olarak aratıp indirebilirsiniz. Zaten ilk gelen uygulamadır. Anladığım kadarıyla ve yapılan yorum / puanı incelediğimizde başarısını görebiliyoruz. “MCBakup Kişilerinize Erişmek İstiyor” seçeneğine onay veriniz. 

iPhone rehber yedekleme uygulaması
iPhone rehber yedekleme verilerin yedeğini alma programı

Uygulama da yer alan “Yedekle” butonuna dokunmadan önce “Ayarlar” (çark simgesi) bölümüne girmenizi öneririm.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
iPhone rehberin yedeği nasıl alınır
iPhone verilerin yedeğini alma

“Ayarlar” bölümünde yer alan “Tip” seçeneğine girdiğinizde, yedekleme tipini göreceksiniz. CSV (Excel) veya vCard seçeneğinden birini tercih ediyorsunuz. 

iphone yedek alma
iPhone rehber yedeğini alma programı
yedek nasıl alınır
iPhone yedekleme programı

Ayarla seçeneği ile nelerin yedeğinin alınması gerektiğini seçiyorsunuz. Telefonlar, e-mail adresleri, URL, rehber adresleri, tarihler, notlar ve fotoğraflar.

rehber yedeği maille gönderme
iPhone yedeğini maile aktarma
yedek nasıl maille atıır
iPhone verileri e-posta hesabına aktarma

Her iki yöntem üzerinden de kolay şekilde yedek alınabiliyor. Unutulmaması gereken yanlış bir yedeğin yüklenmemesi.

Bazen iPhone kullanıcıları, yanlışlıkla eşinin, çocuğunun veya babasının cihaz yedeğini kendi cihazına yükleyebilyor. Bunun nedeni aynı bilgisayarı kullanıyor olmaları.

iPhone yedeği iPhone aktarma taşıma

Aşağıda bir iPhone cep telefonun iCloud ve iTunes üzerinden yedeklemesini anlatan ekran görüntüsünü inceleyerek, kolay br şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cihaz yedekleme ile ilgili sorunda veya Apple ile ilgili tüm sorunlarda verdiğimiz özel destek hattından yardım alabilirsiniz.

iCloud ile yedekleme: Ayarlar> iCloud> Yedekleme> Şimdi Yedekle​

icloud yedek alma kapasitesi
iPhone yedeği iPhone aktarma taşıma
iphone 6 yedek alma geri yükleme
iCloud ile verileri yedeklenmesi
iphone yedek aktarma sorunu
Whatsapp ve dahası’ nın yedeklenmesi
iphone 4s yedeği iphone 5 aktarma
Nelerin yedekleneceğini seçme
iPhone 5 yedeği iPhone 6' ya aktarma taşıma
iCloud yedeklemenin ayarlanması

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak