iPhone reset atarak cihazı açma

blank

Apple ürünlerinde açılma sorunu ve yanıt vermeme gibi durumlar için yapılacak adımlar hep aynıdır. iPhone hard reset ve iPad sıfırlama önerisi ile çözüm sağlanabilir.

teknik destek

iPad ve iPhone telefonda sorun yaşandığında genel olarak yapılan yöntemlerden iki üç tanesine yer verdik. Bazen cihaz yanıt vermeyebiliyor. Bu gibi durumlarda bir kaç tuşla sorunu çözebiliyorsunuz. Örnek iPhone açılmıyor ve ekrana hiç bir yazı görüntü gelmiyor. Tuşlar yardımıyla sorun çözülebiliyor.

Cihaz açılabiliyorsa ilk deneyeceğiniz yöntem cihazın kapatılması ve biraz bekleyip açılması. Sonrasında devam ederse kademeli olarak aşağıdakiler denenebilir.

Açma kapama tuşuna ve menü tuşuna basılı tutunuz. Açılma sorununda ve kapanma sorununda bu işlemi yapabilirsiniz.

Cihazı açma tuşunu ve ses kısma tuşuna basılı tutunuz. Apple simgesi gelene kadar devam ediniz. Yine açma ve kapatma sorunlarında kullanılabilir. iPhone 8 hard reset için aynı adımları deneyin.

iPhone reset atarak cihazı açma

iPhone X iPhone XS, Max iPhone XR hard reset

Ses açma tuşuna basıp çekin sonra ses kısma tuşuna aynı şekilde basın çekin. Son olarak cihazı açma tuşuna Apple logusu gelene kadar basılı tutunun. 

iPhone X iPhone XS, Max iPhone XR hard reset

Fabrika ayarına döndürme

Ayarlar’ dan genel bölümüne girip en alta sıfırla ile devam ediniz. Bu işlemle cihazda yer alan her şey silinecek. İşlemde sizden şifre isteyebilir. Tekrar kurulumda da Apple hesap şifresi istenebilir.

iTunes ile cihazı sıfırdan kurabilirsiniz. Sıfırdan yazılım yükleme ile genel yazılımsal sorunları çözecektir. Eğer fabrika ayarları çözmediyse denenebilir. İlk olarak iTunes üzerinden yedek alınır. Sonra yazılım yükleme yapılır.

iPad açılmıyorsa veya donduysa o zaman cihazın açma ve menü tuşlarına basılı tutarak bekleyin.


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 02:21

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!