iPhone Şarj Sorununa Farklı Bir Çözüm

Andronova

Akıllı telefonların “akıllı” özelliğini kullanmak için en önemli kriter  bildiğiniz gibi pil durumudur. Bir çok kullanıcı telefonlarının parlaklıkları ile övünseler de; telefonunun tam parlaklık ekranını henüz görmemiş binlerce kullanıcı var. Telefonlarımızın şarj süresinin daha fazla gitmesi içinse “Güç Tasarruf Modu” kisvesi altında telefonumuzdan tam verim almamamızı sağlayan tuhaf bir kısıtlamayı da zaman zaman tercih ediyoruz. Bunların tek sebebi ise şarj süresinin daha fazla giderek telefonumuza bir günü tamamlatmak. Sorarım size; kaç kişi telefonunda doya doya full ekran parlaklığında oyun oynayabiliyor?

Micro USB kablosunu tercih eden Android ekosistemi bu konuda bir nebze de olsun daha avantajlı; her modelin şarj cihazı birbirini şarj edebiliyor. Bir kafede bile çok rahat şarj cihazı bulup oturduğumuz süre boyunca telefonumuzu şarj ederek bize telefonumuzu biraz daha kullanmak fırsatı tanıyabiliyor mini USB teknolojisi. Apple ise lightning kablo teknolojisi ile yine farkını ortaya koyarak “ben sizin kullandığınızı kullanmam” diyor. Bu farklılık is bir çok Apple kullanıcı tarafından pek tercih edilmese de yapacak bir şey şimdilik yok. Ben mini USB kablosunu lightning şarj adaptörüne  çevirebilen bir aparatı beklerken daha farklı ve güzel bir ürün kendini gösterdi. 

“Hellonomad” isimli firma iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5 için geliştirilen ve adına da ChargeCard dedikleri bir aparatı Temmuz ayının başında satışa sunmuştu. ChargeCard kredi kartından bile küçük yapısı ile iPhone kullanıcılarının şarj adaptörlerine bağımlılığının da önüne geçmişti. Bu şarj aparatı Amerika’da Temmuz ayının en çok satan “dış geliştirici” ürünlerinden biri olmuştu. 

iPhone_5-chargecard

Fakat kullanıcılar firmanın daha küçük boyutta bir ürün yapmasını istiyordu. Hellonomad geliştiricileri de bir anahtar büyüklüğünde olan  ChargeKey isimli ürünün tanıtımını internet üzerinden yaptılar. Bir tarafında USB girişi, bir tarafında da lightning şarj girişini bulunan aparat beklentileri oldukça karşılayarak istenen ve beklenen taşınabilirliği oldukça üst seviyelere çıkarmış diyebiliriz.

20131022092042-Built-to-1024x923

20131022211423-side-to-front-1024x501

Ürünün fiyatı 25 dolar fakat isterseniz ilginç bulduğunuz yada orijinal bir eşyanızı da firma sahiplerinin beğenisine sunarak takas yoluyla da bu ürünü de alabilirsiniz. Bunu yapmak için buraya tıklamanız yeterli. Ürün fiyatına bakıldığında ve kullanılabilirliğini gördüğünüzde bence oldukça pratik ve fiyat olarakta uygun bir aparat. Çin menşeli ürünlere 10 dolar para vereceğinize bunu almanızı tavsiye ederim. Apple Store açıldığında belki bu tarz ürünleri de bu fiyatlardan  ülkemizde görebiliriz. Ürünün tanıtım videosuna da mutlaka bir göz atın.

VİDEOYU VİMEO OLDUĞU İÇİN NE YAPTIYSAM EKLEYEMEDİM  //vimeo.com/77513898

Kaynak: idownloadblog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir