iPhone Şarjına ve Hafıza Yetersizliğine Farklı Bir Çözüm İster misiniz?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple’ın akıllı telefonları ve tabletlerine SD kart gibi ürünler malesef takılamıyor ve önümüzdeki dönemde de takılabileceğini pek düşünmüyoruz. Apple bununla ilgili Micro SD kartların telefonları yavşalattığını ve Nand Flash yongalarının depolama alanı ve tepkime süreleri anlamında çok daha iyisini sunabildiklerinin altını çiziyor. Hafıza konusunda elini pek bol tutmayan Apple’ın geçtiğimiz yıl çıkartığı iPhone 5C’nin geçtiğimiz aylarda 8 GB versiyonunu tanıtıp satışa sunmuştu. Android ekosistemi 16 GB hafıza depolamadan vazgeçerken Apple’ın halen 8 GB depolama alanı sunabilen (resmi kullanım alanı 6,44 GB) telefonlar üreterekı neyin peşinde olduğunu sektörde anlayabilmiş tek bir kişi bulamıyoruz.

teknik destek

iPhone’lar için bir diğer ve kronik sorun ise şarj kapasitesi. Günümüzde akıllı telefonların 3000 mah pil gücü ile gelmesi bile küçümsenirken Apple halen 1560 mah pil gücü ile yoluna devam ediyor. 4 inç bir ekran için bu pil gücünü Apple yeterli bulsa da günlük kullanımda pek öyle olmadığını görüyoruz.

iPhone sahiplerinin çantalarında bir şarj aleti görmek ve buldukları her fırsatta telefonlarını şarja taktıklarına şahit olmaktayız. Apple ürünleri için aksesuar üreten ünlü Mophie firması yeni ürünü ile iPhone sahiplerinin tüm sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Space Pack adı verilen yeni iPhone 5 ve iPhone 5S kapağı ile telefonunuza ekstradan 1700 mah bir batarya ve 64 GB depolama alanı sunuyor. Bu depolama alanının SD kart tarzı bir donanım değilde iPhone’larda kullanılan Nand flaş yongası olduğu belirtiliyor. 249 dolarlık fiyatını nasıl bulursunuz bilemeyiz ama telefonunuzda hiç olmayan ve olmayacak özelliklere kavuşmasını sağlayacak bir aparata bu fiyatı vermek çokta mantıksız görünmüyor. Özellikle muadil ürünler ile karşılaştırıldığında.

image-Mophie-64GB-Space-Pack

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!