iPhone şifre kırma cihazı GrayKey nedir?

GrayKey adında bir cihaz Apple' ın şifrelerini kırdı. Kırma işlemi görüntüleri internette yayınlandı. iOS 11 yüklü iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, Plus ve diğer modeller kırılabiliyor. iOS 10 dahil!

Apple‘ ın başı şifre kırıcılarla dertte. iOS 11 yüklü cep telefonların şifresinin kırılabileceği haberleri yakın zamanda yer almıştı. Yeni bir habere göre de bir cihazla Apple şifresi kırıldı.

GrayKey ile şifre kırma mümkün! MalwareBytes’ un gündeme getirdiği bu cihaz, ekran şifresini kırma işleminden başarılı çıktı.

Cihazın ilk önce kurumlar için çıkarıldığı ve testlerde iPhone kilidini kırma denemelerinden olumlu sonuç aldığı ortaya çıktı.

Apple şifre kırma cihazı GrayKey, saatler içerisinde iPhone telefonun şifresini kırabiliyor. Şifrenin zorluğuna göre gün içerisine de uzayabiliyor.

GrayKey, İsrail merkezli şirket olan Grayshift tarafından üretildi. 

iPhone şifre kırma cihazı GrayKey nedir?

iPhone şifre kırma cihazı

GrayKey fiyatı kısıtlı sürümü 15 bin ve sınırsız olan ise 30 bin dolar satış fiyatına sahip.

4 Basamaklı şifreler saatler içerisinde ve 6 basamağa sahip şifrelerde günler içerisinde kırılabiliyor.

iPhone tuş kilidini kırma! Testlerde iOS 10 ve iOS 11.2.5 sürümleri denendi. iPhone 8 ve iPhone X’ de dahil tüm cihazlar kırılabiliyormuş. iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s / Plus, iPhone 7, Plus ve iPhone SE…

iPhone şifre kırma cihazı


Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:21

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir